کد خبر 116625

برخلاف انتظارات قبلی قیمت مسکن در دومین اقتصاد بزرگ اروپا روندی صعودی داشته است تا جایی در ماه آگوست متوسط قیمت مسکن در این کشور با ۱.۷ درصد افزایش (معادل ۳۸۰۰ پوند) نسبت به ماه قبل به ۲۴۲ هزار و ۵۰۴ پوند رسید که بالاترین رشد ثبت شده در ۱۴ سال اخیر محسوب می شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، متوسط قیمت خانه در انگلیس به بالای ۲۴۲ هزار پوند رسیده است.

برخلاف انتظارات قبلی قیمت مسکن در دومین اقتصاد بزرگ اروپا روندی صعودی داشته است تا جایی در ماه آگوست متوسط قیمت مسکن در این کشور با ۱.۷ درصد افزایش (معادل ۳۸۰۰ پوند) نسبت به ماه قبل به ۲۴۲ هزار و ۵۰۴ پوند رسید که بالاترین رشد ثبت شده در ۱۴ سال اخیر محسوب می شود. قیمت مسکن در انگلیس از ابتدای امسال تاکنون ۷.۴ درصد بیشتر شده است.

علاوه بر مسکن، قیمت ها در سایر بخش ها نیز بیشتر شده اند تا جایی که نرخ تورم سالانه این کشور تا پایان ماه آگوست با ۰.۷ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل به ۳.۲ درصد رسیده است که این نرخ تورم، بالاترین نرخ تورم انگلیس در طول ۹ سال اخیر محسوب می‌شود.

راسل گالی- مدیر موسسه هالیفاکس در همین رابطه گفت: کمبود عرضه مسکن کماکان بزرگ ترین عامل موثر بر روند قیمتی این بخش در اینده خواهد بود و به نظر می رسد تا سال آینده شاهد افزایش بیشتر قیمت ها خواهیم بود.  

در نتیجه شیوع کرونا و اخلال جدی در روند تجارت و بازرگانی، برخی از سرمایه گذاران انگلیسی ترجیح داده اند دارایی های خود را روانه مقاصد امن تری نظیر طلا و مسکن کنند. لندن کماکان گران ترین منطقه از نظر قیمت خانه در انگلیس محسوب می شود در حالی که مناطق شمالی کشور به نسبت ارزان تر هستند.

جرمی لیف- یک معامله گر مسکن در شمال لندن گفت: تقاضا برای تمامی خانه ها بیشتر شده اما مسکن های نوساز بیش از سایر خانه ها مورد علاقه خریداران بوده است. با وجود این تقاضای نیرومند شاهد بوده ایم  که عرضه در مقایسه با ماه های قبل کمتر شده است. آینده بازار مسکن خیلی به این بستگی خواهد داشت که پیامدهای کرونا روی بخش های مختلف تا چه زمانی ادامه داشته باشد بنابراین با شواهد فعلی نمی توان برآورد دقیقی از ماه های آینده داشت./ایسنا

ارسال نظر

تازه ها