کد خبر 116596

در سه ماهه سوم سال رقم خورد؛

۵۰ شرکت معدنی بزرگ دنیا با بیش از ۱.۳ تریلیون دلار سرمایه در مجموع ۱۵۸.۵ میلیارد دلار ارزش سهام خود را در سه ماه منتهی به سپتامبر از دست دادند زیرا سقوط قیمت سنگ آهن و عملکرد نامناسب بازار مس آن ها را وادار به فروش سهام در قیمت های ارزان کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، ۵۰ شرکت معدنی بزرگ دنیا با بیش از ۱.۳ تریلیون دلار سرمایه در مجموع ۱۵۸.۵ میلیارد دلار ارزش سهام خود را در سه ماه منتهی به سپتامبر از دست دادند زیرا سقوط قیمت سنگ آهن و عملکرد نامناسب بازار مس آن ها را وادار به فروش سهام در قیمت های ارزان کرد.

پنج تولیدکننده اصلی سنگ آهن دنیا شامل ریو تینتو، واله، بی اچ پی، فورتسکیو و آنگلو آمریکن تقریبا مسئول اصلی تمام ضرر و زیان های شدید در سهام لیتیوم، زغال سنگ و اورانیوم بودند چرا که نتوانستند جلوی تمایلات منفی بازار را در این سه ماهه بگیرند.

فروش های ارزان سهام در سه ماهه سوم سال، سه غول معدنی اول دنیا را وارد محدوده منفی بازار سهام تا پایان سال کرده و تلاش های فورتسکیو برای تنوع بخشیدن به سبد سهامش به این زودی به کمکش نخواهد آمد و این شرکت که چهارمین شرکت معدنی تولیدکننده سنگ آهن دنیاست در سه ماهه سوم سال بدترین عملکرد را داشته و ارزش سهامش تا ۳۹ درصد افت کرده است.

شرکت واله نیز وضعیت  بهتری ندارد چرا که با مسئله آتش سوزی در یکی از معادن مس و تعلیق فعالیت معدن نیکلش در برزیل روبرو بود./فولاد ایران

 

ارسال نظر

تازه ها