کد خبر 116357

رشد فروش خودروهای الکتریکی در سال جاری میلادی و نیز افزایش تقاضای کبالت منجرشد تا تولیدکنندگان اصلی، رشد تولید در معادن و کارخانه های جمهوری دموکراتیک کنگو را در دستور کار خود قرار دهند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به گفته تحلیلگران بازار، طی سال جاری میلادی، افزایش فروش خودروهای الکتریکی رشد تقاضا و تولید کبالت را به همراه داشته است. آنها ارزیابی کرده اند که تولید کبالت طی سال های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۵ میلادی با رشد ۳۸.۵ درصدی به ۲۲۳ هزار تن افزایش خواهد یافت.

براساس اعلام وب سایت اس اند پی گلوبال S&P Global Market Intelligence افزایش تقاضای کبالت به منظور استفاده در باتری خودروهای الکتریکی، تولیدکنندگان بزرگ این محصول را ترغیب به رشد تولید کرده و در نتیجه کسری عرضه در بازار چندان شدید نیست.

رشد فروش خودروهای الکتریکی در سال جاری میلادی و نیز افزایش تقاضای کبالت منجرشد تا تولیدکنندگان اصلی، رشد تولید در معادن و کارخانه های جمهوری دموکراتیک کنگو را در دستور کار خود قرار دهند. اگرچه، برخی تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی و باتری های مورد استفاده در آنها، به دنبال یافتن جایگزین کبالت هستند اما این امر، هزینه بر و همراه با نقض برخی ادعاهای حقوق بشری خواهد بود. به همین دلیل، کبالت حداقل در کوتاه مدت می تواند همچنان نقش کلیدی خود در باتری های قابل شارژ خودروها را حفظ کند.

رشد ۳۸.۵ درصدی تولید جهانی کبالت تا سال ۲۰۲۵ میلادی

بنابر جدیدترین پیش بینی تحلیلگران S&P Global Market Intelligence، پس از کسری هزار و ۸۰۰ تنی کبالت تصفیه شده طی سال جاری میلادی، بازار این محصول طی سال ۲۰۲۲ میلادی شاهد رشد عرضه کبالت خواهد بود.

گسترش و آغاز به کار دوباره برخی سایت های چندگانه تولید کبالت، طی سال های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۵ میلادی میزان تولید جهانی کبالت تصفیه شده را با رشد ۳۸.۵ درصدی به ۲۲۳ هزار تن افزایش خواهد داد.

انتظار می رود گلنکور و شرکت مولیبدن چین به عنوان شرکت های پیشرو در تولید کبالت، تولید این محصول در جمهوری دموکراتیک کنگو را طی سال های آینده افزایش دهند. طی سال گذشته میلادی، مجموع تولید جهانی کبالت ۱۳۹ هزار و ۴۸۰ تن بود که ۶۸.۶ درصد از آن در جمهوری دموکراتیک کنگو تولید شد، پس از آن استرالیا با ۴.۲ درصد و فیلیپین با ۳.۳ درصد در رتبه های دوم و سوم قرار گرفتند./ایمیدرو

ارسال نظر

تازه ها