کد خبر 116145

طی یک هفته گذشته قیمت انواع مواد معدنی تولید فولاد و آلومینیوم در مسیر صعودی قرار گرفته و این در حالی است که قیمت انواع شمش فولاد و همچنین محصولات تخت و طویل فولادی مسیر نزولی را در پیش گرفته‌اند.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت انواع مواد معدنی پس از افت شدید ماه‌های اخیر در روزهای اخیر دوباره مسیر رشد را آغاز کرده‌اند.

قیمت هر تن سنگ‌آهن عیار 65 درصد در بندر کینگدائوی چین رشد 9.7 درصدی داشته و به 180 دلار در هر تن رسیده  و این در حالیست که کنسانتره سنگ‌آهن عیار 66 درصد در همین بندر با رشد بیش از 8.5 درصدی به 136 دلار رسیده است. قیمت هر تن سنگ‌آهن عیار 65 درصدی از مبدا برزیل به مقصد چین با رشد 1.7 درصدی از مرز 138 دلار عبور کرده است.

قیمت کنسانتره آهن بنادر چین طی هفته‌های گذشته در نتیجه محدودیت تولید چین به دلیل کمبود انرژی و سیاست‌های زیست‌محیطی افت شدید بیش از 50 درصدی را سپرده کرده بود اما در یک هفته اخیر رشد بیش از 11 دلاری را طی کرده است.

همچنین قیمت هر تن آلومینا که ماده اولیه تولید آلومینیوم است رشد بیش از 8 درصدی طی یک هفته گذشته در بنادر چین داشته و به 4000 یوان رسیده در حالی که شاخص آلومینای فوب استرالیا با رشد 3.5 درصدی به 468 دلار افزایش یافته است.

قیمت قراضه آهن نیز در یک هفته گذشته مسیر صعودی ناچیزی را طی کرده به طوری که قیمت هر تن قراضه آهن در بنادر ترکیه با رشد 1.3 درصدی به 440 دلار در هر تن رسیده  و قیمت هر تن قراضه فوب بنادر لس آنجلس آمریکا نیز با رشد 1.3 درصدی از مرز 435 دلار عبور کرده است.

کمترین رشد مواد اولیه مربوط به زغالسنگ بوده به طوری که قیمت هر تن زغالسنگ کک شو در بنادر استرالیا رشد بیش از نیم درصدی داشته و به 336 دلار رسیده است.

قیمت انواع شمش فولادی طی یک هفته گذشته در مسیر نزولی قرار گرفته بود به طوری که قیمت هر تن اسلب صادراتی فوب دریای سیاه با افت نزدیک به 7 درصدی به هر تن 680 دلار رسیده است. همچنین اسلب صادراتی فوب بنادر ایران نیز با افت 1 درصدی به 682 دلار کاهش یافته است.

قیمت هر تن بیلت فولادی شمال چین از محل درب کارخانه افت نزدیک به نیم درصدی را تجربه کرده و به 5210 یوان در هر تن رسیده است.

قیمت انواع ورق فولادی نیز نزولی بوده به طوری که قیمت هر تن ورق سرد فولادی صادراتی بنادر دریای سیاه با کاهش نیم درصدی به هر تن 956 دلار رسیده و قیمت هر تن ورق گرم فولادی همین بنادر با کاهش 1.2 درصدی به هر تن 855 دلار نزول یافته است. این در حالیست که قیمت هر تن ورق گرم وارداتی بندر جبل علی امارات با تنزل 1.2 درصدی به 920 دلار کاهش یافت.

قیمت میلگرد نیز در یک هفته گذشته نزولی بوده به طوری که هر تن میلگرد فوب بنادر دریای سیاه با کاهش 1.4 درصدی به هر تن 700 دلار و هر تن میلگرد وارداتی در بندر جبل علی امارات با کاهش 2.8 درصدی به 648 دلار رسیده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها