کد خبر 115905

انستیتو نفت آمریکا گزارش داد

بر اساس گزارش انستیتوی نفت آمریکا میزان ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به 24 سپتامبر رشد بیش از 4 میلیون بشکه‌ای داشته و این در حالیست که اقتصاددانان برآورد افت 2 میلیون و 300 هزار بشکه‌ای ذخایر نفت را داشتند.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، انستیتو نفت آمریکا (API) در گزارشی اعلام کرد میزان ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به 24 سپتامبر حدود 4 میلیون و 100 هزار بشکه افزایش یافته و این در حالیست که یک هفته پیش از آن میزان ذخایر افت سنگین بیش از 6 میلیون بشکه‌ای را تجربه کرده بود.

افزایش بیش از 4 میلیون بشکه‌ای ذخایر نفت آمریکا در حالیست که اقتصاددانان برآورد افت 2 میلیون و 300 هزار بشکه‌ای را داشتند.

انستیتو نفت آمریکا در گزارش دیگری همچنین اعلام کرد ذخایر بنزین در یک هفته گذشته حدود 3 میلیون و 600 هزار بشکه و میزان ذخایر گازوئیل این کشور نیز در همین بازه زمانی 2 میلیون و 500 هزار بشکه رشد داشه است.

افزایش میزان ذخایر نفت  و مشتقات نفتی در حالیست که ایالات متحده با بالاترین میزان قیمت‌های گاز طبیعی ناشی از فصل سرما و کمبود عرضه این محصول روبرو شده است و به همین دلیل افزایش میزان ذخایر تعجب اقتصاددانان و تحلیل‌گران را برانگیخته است.

قرار است امروز وزارت انرژی ایالات متحده گزارش خود از میزان ذخایر نفت و مشتقات نفتی این کشور را اعلام کند. اقتصاددانان برآورد کرده‌اند میزان ذخایر در گزارش وزارت انرژی حدود 1 میلیون و 600 هزار بشکه کاهش خواهد یافت. یک هفته پیش از آن نیز میزان ذخایر نفت آمریکا کاهشی بیش از 3 میلیون و 400 هزار بشکه را تجربه کرده بود.

با انتشار گزارش ذخایر قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا در معاملات امروز با افت نزدیک به 2 درصدی روبرو شد و به 73 دلار رسید.  

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها