کد خبر 115893

سازمان اوپک اعلام کرد

سازمان اوپک در گزارشی اعلام کرد تقاضای نفت در سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۶ به میزان ۱۳.۸ میلیون بشکه در روز افزایش می یابد و سال های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ سهم بزرگی از این افزایش (۸۰ درصد) را در اختیار خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از خبرگزاری تاس، اوپک در چشم انداز نفت جهانی اش که روز سه شنبه منتشر شد، عنوان کرد که رشد تقاضا بعد از سال ۲۰۳۵ متوقف و تثبت می شود.

اوپک یادآور شد که تقاضای نفت در سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۶ به میزان ۱۳.۸ میلیون بشکه در روز افزایش می یابد.

در گزارش اوپک همچنین ذکر شده است که سال های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ سهم بزرگی از این افزایش (۸۰ درصد) را در اختیار خواهد داشت، زمانی که جهان بعد از قرنطینه های طولانی مدت، مصرف خود را جبران می کند.

تقاضای نفت در مجموع به میزان ۱۷.۶ میلیون بشکه در روز در بازه زمانی تا سال ۲۰۴۵ در برابر مبنای سال ۲۰۲۰ افزایش می یابد و از ۹.۶ میلیون بشکه در روز به ۱۰۸.۲ میلیون بشکه در روز می رسد.

اوپک اضافه کرد که پویایی تقاضای نفت در کشورهای مختلف متفاوت است و اقتصادهای در حال توسعه تنها اکنون از رشد مصرف حمایت می کنند.

بر این اساس، ناوگان جهانی خودرو نیز تقریبا دو برابر افزایش می یابد و تا سال ۲۰۴۵ به ۲.۶ میلیارد می رسد، اما سهم حمل و نقل الکتریکی به عنوان بخشی از این ناوگان، به ۲۰ درصد می رسد. اوپک تاکید کرد که ناوگان خودروهای برقی تا سال ۲۰۴۵ رشد ۵۰۰ میلیونی را تجربه می کند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها