کد خبر 115656

قیمت نفت در نتیجه آغاز سرمای زمستانی و کمبود عرضه نفت به بازارها با افزایش قیمت مواجه شده به طوری که اکنون به بالاترین حد سه سال اخیر خود رسیده است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت در معاملات روز جمعه برای سومین هفته متوالی در نتیجه کمبود عرضه نفت زمستانی در مسیر صعودی قرار گرفت و اکنون به بالاترین حد سه سال اخیر خود رسیده است.

این اتفاق در حالی رخ داده که دولت‌ها از جمله چین برای جلوگیری از افزایش بیش از حد قیمت نفت اقدام به رهاسازی ذخایر استراتژیک خود کرده‌اند.

قیمت هر بشکه نفت برنت دیروز با رشد بیش از یک درصدی به هر بشکه 78 دلار رسید و نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز با تقریبا همین میزان رشد به آستانه 74 دلار در هر بشکه رسیده است.

این میزان بالاترین سطح قیمتی نفت برنت از اکتبر 2018 تاکنون و بیشترین سطح قیمتی نفت آمریکا از جولای 2021 بوده است. همچنین این سومین هفته متوالی است که نفت برنت در مسیر صعودی قرار گرفته و پنجمین هفته متوالی است که نفت آمریکا روند رو به رشد خود را ادامه می‌دهد.

تاجران نفت آمریکا در حال حاضر می‌گویند که پالایشگاه‌های آمریکا به دنبال جایگزینی نفت خلیج با نفت عراق و کانادا هستند. از طرفی واردات نفت هند اکنون به بالاترین حد سه ماه اخیر رسیده و از کمترین حد خود در یک سال اخیر در ماه جولای افزایش یافته است.

دولت روسیه اعلام کرده همچنان یک عرضه‌کننده قابل اطمینان نفت در بازارهای جهانی است. شرکت بزرگ «گازپروم» متهم است که در افزایش عرضه گاز طبیعی خود به اروپا کم کاری کرده  و همین امر یکی از دلایل افزایش قیمت گاز طبیعی در اروپا به شمار می‌رود.

در آمریکا شرکت بیکرهیوز گزارش داده طی این هفته تعداد دکل‌های حفاری فعال نفتی 10 عدد افزایش یافته  و این 14 امین هفته متوالی است که تعداد دکل‌های حفاری در حال رشد بوده که نشانه افزایش تولید نفت آمریکا در آینده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها