کد خبر 115609

در حالی که نگرانی از ورشکستگی بزرگترین شرکت ساختمانی چین تحت بدهی سنگین ۳۰۰ میلیارد دلاری در روزهای اخیر به اوج خود رسیده بود و بازارهای منطقه را تحت تأثیر خود قرار داده بود، خبر موافقت اورگرند برای پرداخت سود اوراق قرضه این شرکت در موعد مقرر، باعث ایجاد آرامشی نسبی در بازارها شد و سهام این شرکت در بورس هنگ‌کنگ ۲۰ درصد جهش کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سهام غول ساخت‌وساز چین، اورگرند، پس از آن‌که نگرانی از ورشکستگی قریب‌الوقوع این شرکت کاهش یافت، در معاملات امروز پنج‌شنبه در بورس سهام هنگ‌کنگ جهش کرد و باعث شد شاخص‌های مهم آسیا رشد کنند.

در حالی که نگرانی از ورشکستگی بزرگترین شرکت ساختمانی چین تحت بدهی سنگین ۳۰۰ میلیارد دلاری در روزهای اخیر به اوج خود رسیده بود و بازارهای منطقه را تحت تأثیر خود قرار داده بود، خبر موافقت اورگرند برای پرداخت سود اوراق قرضه این شرکت در موعد مقرر، باعث ایجاد آرامشی نسبی در بازارها شد و سهام این شرکت در بورس هنگ‌کنگ ۲۰ درصد جهش کرد. هر چند در ادامه معاملات بخشی از این سود از دست رفت و جهش سهام به ۱۷ درصد رسید.

با این حال این شرکت روی هم رفته در چند روز اخیر همچنان ۸۰ درصد از ارزش سهام خود را از دست داده است.

رئیس گروه اورگرند در مصاحبه با رویترز اعلام کرد اولویت اول این شرکت بازگرداندن ثروت سرمایه‌گذاران به آنها خواهد بود./مهر

ارسال نظر

تازه ها