کد خبر 115500

ظرف ۳ سال آینده

در حالی که سرمایه‌گذاران در حال سرازیر کردن پول خود به بازار سهام هندوستان هستند گلدمن ساکس پیش‌بینی کرد این بازار ظرف ۳ سال آینده با سرمایه بیش از ۵ تریلیون دلار به پنجمین بازار سهام بزرگ جهان تبدیل شود و از بازار سهام انگلستان جلو بزند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در حالی که سرمایه‌گذاران در حال سرازیر کردن پول خود به بازار سهام هندوستان هستند گلدمن ساکس پیش‌بینی کرد این بازار ظرف ۳ سال آینده با سرمایه بیش از ۵ تریلیون دلار به پنجمین بازار سهام بزرگ جهان تبدیل شود و از بازار سهام انگلستان جلو بزند.

طبق گزارش گلدمن ساکس، تنها در سال جاری استارتاپ‌های هندی توانسته‌اند ۱۰ میلیارد دلار از طریق عرضه اولیه سهام خود سرمایه جمع کنند که این از کل سرمایه‌ای که آنها در ۳ سال پیش جمع‌آوری کرده بودند بیشتر است.

تحلیل‌گران گلدمن ساکس پیش‌بینی می‌کنند روند سرمایه‌گذاری در عرضه عمومی سهام شرکت‌ها در هند در آینده به همین شکل ادامه داشته باشد. بر اساس تحلیل‌های گلدمن، در ۳۶ ماه آینده ۱۵۰ شرکت خصوصی پتانسیل آن را دارند که سهام خود را در بورس‌های هند عرضه کنند.

تحلیل‌گران گلدمن در گزارش جدید خود اعلام کردند: ما تخمین می‌زنیم ظرف ۲ تا ۳ سال آینده ۴۰۰ میلیارد دلار از طریق عرضه اولیه‌های جدید سهام شرکت‌ها به بازار سهام هند تزریق شود. به این ترتیب ارزش کل بازار سهام هند از ۳.۵ تریلیون دلار فعلی تا سال ۲۰۲۴ به بیش از ۵ میلیارد دلار خواهد رسید./مهر

ارسال نظر

تازه ها