کد خبر 115397

شاخص دلار آمریکا در معاملات امروز صبح آسیا در آستانه جلسه سرنوشت‌ساز فدرال رزرو در روز چهارشنبه و در حالی که بازارهای سهام چین و ژاپن در تعطیلی کامل به سر می‌برند اندکی افزایش یافت.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، دلار آمریکا در معاملات امروز صبح آسیا در آستانه جلسه فدرال رزرو آمریکا و در حالی که اکثر بازارهای سهام مهم این منطقه تعطیل بود، رشد اندکی را تجربه کرد .

شاخص دلار در حال حاضر در سطح 93.3 قرار دارد و ارزش برابری دلار آمریکا در برابر دلار استرالیا، دلار نیوزیلند، ین ژاپن و یوان چین رشد کرده است.

بازارهای سهام چین و ژاپن امروز تعطیل بوده و سرمایه‌گذاران در حال حاضر منتظر جلسه چهارشنبه فدرال رزرو آمریکا برای اعلام زمان‌بندی کاهش خرید اوراق و افزایش نرخ بهره کوتاه‌مدت هستند.

تحلیل‌گر «وستپاک» در یادداشتی عنوان کرد در حال حاضر سرمایه‌گذاران منتظر سیگنالی برای اعلام زمان‌بندی کاهش خرید اوراق در بازار توسط فدرال رزرو هستند و به همین دلیل جلسه روز چهارشنبه بانک مرکزی آمریکا از اهمیت بسیار زیادی برخورددار است.

علاوه بر فدرال رزرو آمریکا، بانک‌های مرکزی کشورهای ژاپن، انگلستان، سوئیس، سوئد، نروژ، اندونزی، فیلیپین، تایوان، برزیل، آفریقای جنوبی، ترکیه و مجارستان طی این هفته تصمیم خود درباره در راستای کاهش خرید اوراق و افزایش نرخ بهره را اعلام خواهند کرد.

برخی از تحلیل‌گران بر این عقیده‌اند احتمال دارد اعضای فدرال رزرو آمریکا هیچ تغییری در نرخ بهره آمریکا برای سال 2022 برنامه‌ریزی نکنند اما افزایش نرخ بهره در سال 2023 حداقل دو بار اتفاق خواهد افتاد و حتی ممکن است به سه بار نیز برسد.

دلار کانادا به دلیل برگزاری انتخابات سراسری فدرال این کشور در مسیر نزولی قرار گرفته و البته برآوردها حاکی از پیروزی «جاستین ترودو» نخست‌وزیر کنونی این کشور است. اگر چه پیش‌بینی می‌شود که وی نتواند یک دولت حداکثری تشکیل دهد. همچنین انتخابات پارلمانی آلمان نیز در تاریخ 26 سپتامبر برگزار خواهد شد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها