کد خبر 115346

سطح کل بدهی جهان که شامل بدهی دولتی، خانوارها، شرکت‌ها و بانک‌ها است تا پایان ژوئن ۴.۸ تریلیون دلار رشد کرده و به ۲۹۶ تریلیون دلار رسیده است. این میزان بدهی ۳۶ تریلیون دلار بالاتر از سطح بدهی قبل از پاندمی کرونا است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز، مؤسسه فاینانس بین‌الملل، آی‌آی‌اف، اعلام کرد بدهی جهانی در ۳ ماهه دوم امسال به رکورد حدود ۳۰۰ تریلیون دلار رسیده است اما نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی برای اولین بار از آغاز پاندمی کرونا، تحت تأثیر ریکاوری اقتصادی افت کرده است.

سطح کل بدهی جهان که شامل بدهی دولتی، خانوارها، شرکت‌ها و بانک‌ها است تا پایان ژوئن ۴.۸ تریلیون دلار رشد کرده و به ۲۹۶ تریلیون دلار رسیده است. این میزان بدهی ۳۶ تریلیون دلار بالاتر از سطح بدهی قبل از پاندمی کرونا است.

امره تیفتیک، رئیس تحقیقات پایداری مالی در آی‌آی‌اف می‌گوید: در صورتی که روند وام گرفتن‌ها به همین شکل ادامه پیدا کند، سطح بدهی جهانی از ۳۰۰ تریلیون دلار فراتر می‌رود.

افزایش سطح بدهی بیشتر از همه در کشورهای در حال توسعه اتفاق افتاده است و سطح بدهی این کشورها ۳.۵ تریلیون دلار در ۳ ماهه دوم رشد کرده و به ۹۲ تریلیون دلار رسیده است.

اما نقطه مثبت برای چشم‌انداز بدهی در گزارش آی‌آی‌اف این بود که اعلام شد برای اولین بار از آغاز پاندمی کرونا سطح بدهی به تولید ناخالص داخلی کاهش یافته است.

بدهی به عنوان سهمی از تولید ناخالص داخلی در ۳ ماهه دوم از ۳۶۲ درصد به ۳۵۳ درصد کاهش یافت.

ارسال نظر

تازه ها