کد خبر 115115

طبق گزارش اداره فدرال آمار کار آمریکا نرخ تورم سالانه آمریکا در ماه آگوست افت 0/1 درصدی نسبت به ماه گذشته داشته اما نرخ تورم ماهانه این کشور پایین‌تر از انتظارات اقتصاددانان و در سطح 0/3 درصدی ایستاد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، اداره فدرال آمار کار ایالات متحده در گزارشی میزان تورم ماه آگوست آمریکا را اعلام کرد که بر اساس گزارش منتشر شده از شدت تورم ماه قبل اندکی کاسته شده و قیمت‌ها ثبات بیشتری پیدا کرده‌اند.

طبق این گزارش نرخ تورم ماه آگوست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 5.3 درصدی داشته که نسبت به ماه ماه قبل حدود 0/1 درصد کاهش یافته است. این میزان تورم دقیقا مطابق با انتظارات اقتصاددانان بود.

از طرف دیگر اما نرخ تورم ماهانه اندکی کاهش یافته است به طوری که از نیم درصد در ماه گذشته به 0/3 درصد در این ماه رسیده است. اقتصاددانان و تحلیل‌گران در نظرسنجی‌ها برآورد کرده بودند که تورم ماه آگوست ایالات متحده رشد 0/4 درصدی خواهد داشت.

در سوی دیگر جهان اما کشور چین در حال سپری کردن پس‌لرزه‌های ناشی از محدودیت‌های وضع شده در نتیجه ویروس کروناست. اقتصاد این کشور در ماه آگوست ضعیف‌تر شد به طوری که شاخص خرده‌فروشی این کشور در ماه آگوست افت شدید 2.5 درصدی را نسبت به آگوست سال گذشته تجربه کرد و این در حالیست که اقتصاددانان در نظرسنجی بلومبرگ انتظار رشد 7 درصدی داشتند.

همچنین میزان تولیدات صنعتی این کشور رشد 5.3 درصدی داشته که برآورد تحلیل‌گران رشد 5.8 درصدی بود. با این حال نرخ بیکاری این کشور در ماه آگوست بدون تغییر و در همان سطح 5.1 درصد باقی ماند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها