کد خبر 115051

هر واحد از بیت کوین در این لحظه با قیمت ۴۵,۲۲۶ دلار، با احتساب نرخ تتر ۲۸,۰۹۴ تومان معادل ۱,۲۷۰,۵۹۶,۹۸۶ تومان معامله می شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، انتشار اخبار جدید از سختگیری های بیشتر هند و کره جنوبی روی معاملات ارزهای دیجیتالی باعث ریزش قیمت آن ها شد.

 دولت هند که پیش از این به دلیل مخالفت داخلی از طرح ممنوعیت فعالیت های مرتبط با رمزارزها عقب نشینی کرده بود، در حال آماده سازی طرحی است که در صورت تصویب، خرید و فروش ارزهای دیجیتالی را مشمول دریافت مالیات می کند. احتمالا ممنوعیت ارزهای دیجیتالی خصوصی نیز بخشی از لایحه خواهد بود. در کره جنوبی، احتمال تعطیلی دو سوم صرافی های ارایه دهنده خدمات ارزهای دیجیتالی در این کشور بالا گرفته است.  

بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۸۵۰.۹۶ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۳۹.۶۷ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد .

هر واحد از بیت کوین در این لحظه با قیمت ۴۵,۲۲۶ دلار، با احتساب نرخ تتر ۲۸,۰۹۴ تومان معادل ۱,۲۷۰,۵۹۶,۹۸۶ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۴۱.۷۴ میلیارد دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر -۲.۰۶% کاهش یافته است.

بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰(14 April 2021) معادل ۶۴,۸۶۳.۰۹ دلار بوده که همینک %۳۰.۲۷ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش بیت کوین ۱۸.۸۲ میلیون و تعداد کل واحدهای آن ۲۱ میلیون خواهد بود.

ارسال نظر

تازه ها