کد خبر 114946

عراق یکی از اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، از برنامه‌هایش برای ساختن شهری جدید به‌منظور توسعه صنایع نفت و پتروشیمی در چارچوب راهبرد توسعه بخش‌های صنعتی پس از سال‌ها جنگ و تحریم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، عراق در نظر دارد شهر پتروشیمی بسازد و این شهر جدید در استان مرکزی کربلا ساخته می‌شود و تاکنون ۵۶۹ درخواست برای ساخت واحدهای پتروشیمی دریافت شده است.

عراق یکی از اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، از برنامه‌هایش برای ساختن شهری جدید به‌منظور توسعه صنایع نفت و پتروشیمی در چارچوب راهبرد توسعه بخش‌های صنعتی پس از سال‌ها جنگ و تحریم خبر داد.

ناصیف الخطابی، کربلا در این باره گفت: این شهر جدید در استان مرکزی کربلا ساخته می‌شود و هم‌اکنون ۵۶۹ درخواست برای ساخت واحدهای پتروشیمی دریافت کرده است.

وی به روزنامه رسمی الصباح گفت: این شهر در مساحتی حدود ۱۲ میلیون متر مربع خواهد بود و پس از بندر جنوبی بصره و استان‌های ذی‌قار و النبار، چهارمین شهر صنعتی در عراق خواهد بود.

الخطابی گفت: ما برای ساخت یک شهر صنعتی بزرگ که عمدتا صنایع نفت و پتروشیمی در آن احداث می‌شود، از وزارت صنعت عراق تأیید گرفته‌ایم.

وزیر صنعت عراق در ماه مه از برنامه‌های دولت برای ساخت شهرهای صنعتی به‌منظور تولید محصولات مختلف پتروشیمی و نفتی در پنج استان با هدف بازسازی و نوسازی بخش تولید و کاهش وابستگی به صادرات ناپایدار نفت خبرداد./نیپنا

 

ارسال نظر

تازه ها