کد خبر 114575

شاخص دلار در نتیجه آمار ناامیدکننده اشتغال آمریکا در ماه آگوست و عدم وجود چشم‌انداز کاهش خرید اوراق توسط فدرال رزرو به کمترین حد یک ماه اخیر خود رسید.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، دلار در نتیجه عدم وجود چشم‌انداز کاهش خرید اوراق توسط فدرال رزرو در معاملات امروز بازار آسیا به کمترین حد یک ماه اخیر خود رسید.

شاخص دلار که نوسانات دلار را در برابر شش ارز بزرگ دیگر اندازه‌گیری می‌کند اکنون نزدیک 0.2 درصد افزایش یافته  و به 92.203 واحد رسیده و این در حالی است که تا ساعاتی پیش در نقطه 91 واحدی به سر می‌برد.

افت شاخص دلار نتیجه انتشار آمار اشتغال در آمریکا بود. طبق گزارشی که وزارت کار آمریکا منتشر کرد NFP در ماه آگوست 235 هزار نفر افزایش یافت و این در حالی است که اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز برآورد کرده بودند که حداقل 725 هزار نفر وارد بازار کار خواهند شد.

شیوع دوباره ویروس کرونا در ایالات متحده باعث کاهش تقاضای نیروی کار توسط رستوران‌ها و هتل‌ها و سایر مکان‌های مهم استخدام نیروی کار شد.

فدرال رزرو برنامه کاهش خرید اوراق در بازار و افزایش نرخ بهره را منوط به بهبود وضعیت اشتغال در آمریکا کرده و تا زمانی که بازار کار از ثبات کافی برخوردار نشود اقدام به انجام این کار نخواهد کرد.

بانک منافع المشترک استرالیا که پیش از این برآورد کرده بود فدرال رزرو در ماه اکتبر اقدام به کاهش خرید اوراق در بازار خواهد کرد از این برآورد خود عقب نشینی کرده و تاریخ آغاز کاهش خرید را از ماه اکتبر به ماه دسامبر امسال تغییر داد.

این در حالی است که در استرالیا این اتفاق افتاده و بانک ملی این کشور برآورد کرده که بانک مرکزی دوباره در جلسه این بانک کاهش خرید اوراق را تصویب خواهد کرد. تصمیم‌گیری بانک مرکزی استرالیا در این خصوص آن در هم آستانه وضع قرنطینه در کشور نشان‌دهنده این است که اجرای این تصمیم نزدیک است.  

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها