کد خبر 114459

میانگین صنعتی داوجونز ۷۴.۷۳ واحد یا ۰.۲۱ درصد افت کرد و به ۳۵,۳۶۹.۰۹ واحد بازگشت. اس‌اندپی با افت اندک ۰.۰۳ درصدی در ۴,۵۳۵.۴۳ واحد بسته شد. رشد سهام تکنولوژی شاخص نزدک را ۰.۲۱ درصد بالا برد و به ۱۵,۳۶۳.۵۲ واحد رساند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازار سهام آمریکا در پایان معاملات دیشب (بامداد شنبه به وقت تهران) به دنبال انتشار گزارش ضعیف‌تر از حد انتظار مشاغل آمریکا تحت تأثیر گسترش کرونای دلتا، افت کرد و شاخص‌ها از رکوردهای تاریخی پایین آمدند.

میانگین صنعتی داوجونز ۷۴.۷۳ واحد یا ۰.۲۱ درصد افت کرد و به ۳۵,۳۶۹.۰۹ واحد بازگشت. اس‌اندپی با افت اندک ۰.۰۳ درصدی در ۴,۵۳۵.۴۳ واحد بسته شد. رشد سهام تکنولوژی شاخص نزدک را ۰.۲۱ درصد بالا برد و به ۱۵,۳۶۳.۵۲ واحد رساند.

در حالی که اقتصاد آمریکا توانسته بود در ماه جولای بیش از ۱ میلیون شغل جدید ایجاد کند، گزارش جدید وزارت کار نشان داد که در ماه آگوست تنها ۲۳۵ هزار شغل جدید ایجاد شده است. این افت قابل‌توجه در حالی صورت گرفت که کرونای دلتا باعث شده است محدودیت‌های قرنطینه‌ای در برخی ایالت‌های آمریکا مجدداً برقرار شوند.

از سوی دیگر رئیس فدرال‌رزرو، جرومی پاول هم تاکید کرد پیش از آنکه بانک مرکزی برنامه حمایتی عظیم خود (خرید ماهانه اوراق قرضه) را محدود کند، نیازمند چند گزارش اشتغال قدرتمند می‌باشد.

از نظر هفتگی کامپوزیت نزدک عملکرد خوبی داشت و به رشدی ۱.۵ درصدی دست یافت و اس‌اندپی ۰.۶ درصد رشد کرد، در حالی که داوجونز این هفته ۰.۲ درصد پایین آمد./مهر

ارسال نظر

تازه ها