کد خبر 114383

گزارش جدید شرکت خدمات استخدام آمریکا، ای‌دی‌پی، شرکت‌های آمریکایی در ماه گذشته تحت تاثیر کرونای دلتا اشتغال بسیار کمتری ایجاد کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، گزارش جدید شرکت خدمات استخدام آمریکا، ای‌دی‌پی، شرکت‌های آمریکایی در ماه گذشته اشتغال بسیار کمتری ایجاد کرده‌اند. این در حالی اتفاق افتاد که هم‌زمان با موج کرونای دلتا میزان استخدام شرکت‌ها هم کاهش یافت.

در حالی که اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی داوجونز پیش‌بینی کرده بودند شرکت‌های آمریکایی ۶۰۰ هزار شغل جدید ایجاد کنند، آنها فقط ۳۷۴ هزار شغل ایجاد کردند.

داده‌های ماه جولای هم اصلاح شد و مشخص شد شرکت‌های خصوصی آمریکا در آن ما به جای ۳۳۰ هزار شغل که قبلاً اعلام شده بود، ۳۲۶ هزار شغل ایجاد کرده بودند.

اما این گزارش نشانه‌های امیدبخشی هم در خود داشت. بیشتر افزایش مشاغل در بخش مسافرت و پذیرایی و اوغات فراغت انجام شده بود که نشان می‌دهد اقتصاد آمریکا در حال خروج از بحران کرونا است.

بازگشایی مدارس و تشدید مراجعه بیماران مبتلا به کرونای دلتا به بیمارستان در برخی شهرهای آمریکا باعث شد تا شرکت‌های فعال در این ۲ بخش روی هم رفته ۵۹ هزار شغل جدید ایجاد کنند./مهر

ارسال نظر

تازه ها