کد خبر 114310

براساس گزارش وب سایت Australian mining استرالیایی ها طی نیمه نخست سال جاری میلادی با تولید ۱۵۷ تن طلا (۴ تن بیشتر از چین) توانستند چین را در تولید این فلز زرد پشت سر گذارند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، استرالیا توانست طی نیمه نخست سال ۲۰۲۱ میلادی با فعال سازی معادن جدید، چین را در تولید طلا پشت سر گذاشت.

براساس گزارش وب سایت Australian mining استرالیایی ها طی نیمه نخست سال جاری میلادی با تولید ۱۵۷ تن طلا (۴ تن بیشتر از چین) توانستند چین را در تولید این فلز زرد پشت سر گذارند. ۷۴ تن از این میزان مربوط به سه ماهه اول ۲۰۲۱ میلادی و ۸۳ تن نیز در سه ماهه دوم تولید شده است.

این میزان تولید حاکی از رشد ۱۲ درصدی تولید طلا در استرالیا طی نیمه نخست سال جاری میلادی است. علت این رشد تولید، عملیات های جدید طی سه ماهه دوم سال جاری عنوان شده است.

طبق گزارش سازمان مطالعات زمین شناسی آمریکا چین با پشت سرگذاشتن کره جنوبی از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۲۰ میلادی در صدر تولیدکنندگان طلای جهان قرار داشت. این در حالی است که استرالیا نیز بیش از یک دهه دومین تولیدکننده طلای جهان بود.

این در حالی است که میزان تولید معادن طلای جهان در سال ۲۰۲۰ میلادی با کاهش ۳ درصدی نسبت به سال پیش از آن به ۳ هزار و ۲۰۰ تن رسید.

همچنین طی سال گذشته میلادی چین با تولید ۳۸۰ تن طلا و بدون تغییر نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی همچنان در صدر تولیدکنندگان این فلز در جهان قرار گرفت. استرالیا نیز با تولید ۳۲۰ تن طلا در رتبه دوم جهان جای گرفت. روسیه نیز به عنوان سومین کشور برتر تولید کننده طلا در جهان توانست طی سال ۲۰۲۰ میلادی ۳۰۰ تن فلز زرد تولید کند./ایمیدرو

ارسال نظر

تازه ها