کد خبر 113941

کلیات بسته ۳.۵ تریلیون دلاری جو بایدن با ۲۲۰ رأی موافق در برابر ۲۱۲ رأی مخالف به تصویب رسید تا راه برای تصویب نهایی آن در پاییز امسال هموار شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از اسوشیتد پرس، دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا بالاخره توانستند اختلافات خود با نمایندگان میانه‌رو را حل کرده و با جلوگیری از یک تقابل پرریسک، کلیات بسته چند تریلیون دلاری زیرساختی جو بایدن را تصویب کنند.

کلیات این بسته ۳.۵ تریلیون دلاری با ۲۲۰ رأی موافق در برابر ۲۱۲ رأی مخالف به تصویب رسید تا راه برای تصویب نهایی آن در پاییز امسال هموار شود.

رئیس‌جمهور بایدن با تقدیر از نتیجه این رأی گیری آن را گامی دیگر برای نزدیک شدن به سرمایه‌گذاری واقعی برای شهروندان آمریکا دانست. او در پیامی از کاخ سفید به رهبران مجلس نمایندگان آمریکا تبریک گفت.

نانسی پلوسی سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا به دنبال این رأی‌گیری اعلام کرد: ما با این بسته نه تنها زیرساخت‌های فیزیکی آمریکا را می‌سازیم بلکه زیرساخت‌های انسانی آن را هم بنا خواهیم کرد.

او اختلافات پیش آمده در بین نمایندگان که باعث شد تصویب این بسته چندین روز به تأخیر بیافتد را پروسه قانونگذاری دانست./مهر

ارسال نظر

تازه ها