کد خبر 113811

شاخص‌های سهام آسیا در نتیجه رشد شاخص‌ها در وال استریت و همچنین افزایش بیش از 5 درصدی قیمت نفت و از طرف دیگر تایید دائمی واکسن فایزر توسط ایالات متحده در معاملات امروز سه شنبه افزایش یافتند.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، سهام آسیایی در معاملات امروز سه‌شنبه در نتیجه تایید واکسن فایزر  و نیز از بین رفتن نگرانی‌ها مبنی بر کاهش خرید میزان اوراق در بازار توسط فدرال رزرو آمریکا با رشد مواجه شد.

تضعیف شدید دلار در معاملات دیروز که بیشترین کاهش روزانه این ارز از ماه می تاکنون بود باعث رشد 5 درصدی قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه شد.

شاخص MSCI آسیا – پاسیفیک به غیر از ژاپن در معاملات امروز سه‌شنبه رشد 1.2 درصدی داشت و این در حالی است که شاخص‌های سهام ژاپن و کره جنوبی نیز رشد بیش از 1 درصدی را تجربه کردند. همچنین شاخص کل بورس استرالیا 0/2 درصد و شاخص بورس تایوان نیز افزایشی معادل 0/7 درصد را سپری کردند و بازار سهام کشور چین نیز امروز رشد 0/2 درصدی را تجربه کرد.

رشد دیروز شاخص‌های وال استریت روی بازار آسیا نیز تاثیر گذاشت . شاخص نزدک بعد از تایید دائمی واکسن فایزر توسط سازمان غذا و داروی آمریکا به بالاترین حد تاریخ خود رسید.

هفته گذشته شاخص دلار در نتیجه قمار روی فاصله گرفتن فدرال رزرو آمریکا از سیاست پولی انبساطی خود و احتمال بالابردن نرخ بهره بالاترین حد 9 ماهه اخیر خود را تجربه کرد اما «رابرت کاپلان» رئیس فدرال رزرو ناحیه دالاس در سخنانی اعلام کرد اگر ویروس کرونا به اقتصاد کشور آسیب برساند در سیاست خود مبنی بر افزایش نرخ بهره بازنگری خواهد کرد.

این هفته روز جمعه «جروم پاول» رئیس فدرال رزرو آمریکا قرار است که در نشست آنلاین کنفرانس سالانه فدرال رزرو آمریکا در جکسون هول وایومینگ سخنرانی کند اما سرمایه‌گذاران مطمئن نیستند که وی در این سخنرانی بازه زمانی کاهش برنامه خرید اوراق توسط فدرال رزرو را اعلام کند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها