کد خبر 113663

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به اعضای دموکرات مجلس نسبت به تاخیر تصویب بسته مالی 3.5 تریلیون دلاری زیرساختی و اجتماعی جو بایدن در تاریخ اول اکتبر هشدار داد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگاه آمریکا در سخنانی روز شنبه اعلام کرد که مجلس نمایندگان آمریکا روز اول اکتبر یعنی هفته آینده بسته مالی زیرساختی و اجتماعی 3.5 تریلیون دلاری جو بایدن را تصویب خواهد کرد.

«پلوسی» در این نامه درباره به تاخیر افتادن تاریخ تصویب این بسته مالی بسیار مهم هشدار داد. برخی از اعضای مرکزگرای مجلس نمایندگان آمریکا پیش از این اعلام کرده بودند که از این بسته عظیم مالی حمایت نخواهند کرد.

در این نامه همچنین پلوسی نوشته است هرگونه تاخیر در تصویب این بسته مالی جدول زمانی ایجاد پیشرفت تاریخی و همچنین تغییر و تحولاتی که دموکرات‌ها در اقتصاد آمریکا به دنبال آن هستند را به تاخیر خواهد انداخت.

پیش از این مجلس سنای آمریکا هم بسته 1 تریلیون دلاری لایحه زیرساخت‌های مربوط به ساخت جاده، پل، فرودگاه و .. را با اکثریت آرا و حمایت هر دو حزب تصویب کرده بود و هم لایحه بودجه که شامل هزینه‌های اجتماعی از جمله آموزش، بهداشت کودکان و تغییرات آب و هوایی. بسته دوم با اختلاف حداقل آرا یعنی تنها یک رای به تصویب رسید چرا که جمهوری‌خواهان آمریکا مخالف تصویب بسته دوم لایحه بودجه بودند. این بسته‌های مالی برای اجرایی شدن باید به تصویب مجلس نمایندگان آمریکا برسند.

پلوسی در بخش دیگری از نامه خود به نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان تاکید کرده این مجلس به شدت در حال کار بر روی این بسته است تا بتواند هم بسته 1 تریلیون دلاری مورد حمایت هر دو حزب آمریکا و هم بسته لایحه بودجه 2.5 تریلیون دلاری مورد حمایت دموکرات‌ها را تا قبل از اول اکتبر به تصویب برساند تا این بسته‌ها اجرایی شوند.

دو بسته زیرساختی و اجتماعی به ارزش 3.5 تریلیون دلار از جمله موضوعات مهمی است که در اولویت دولت جو بایدن قرار دارد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها