کد خبر 113543

تقاضای سوخت هند در ماه جولای در حالی به بالاترین سطح ۳ ماهه بازگشت که محدودیت‌های ترافیکی و قرنطینه‌ای سختگیرانه آرام آرام برداشته شد و فعالیت‌های صنعتی و حمل‌ونقل رونق گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از راشاتودی، تقاضای سوخت هند در ماه جولای در حالی به بالاترین سطح ۳ ماهه بازگشت که محدودیت‌های ترافیکی و قرنطینه‌ای سختگیرانه آرام آرام برداشته شد و فعالیت‌های صنعتی و حمل‌ونقل رونق گرفت.

طبق داده‌های واحد برنامه‌ریزی و تحلیل سوخت هند، مصرف سوخت این کشور در ماه جولای ۲.۹ درصد نسبت به ماه قبل و ۷.۹ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل رشد کرد و به ۱۶.۸۳ میلیون تن رسید.

این پس از آن اتفاق می‌افتد که در ماه می مصرف سوخت هند به علت وضع محدودیت‌های ترافیکی و قرنطیننه‌ای شدید برای مقابله با موج دوم کرونا، به پایین‌ترین سطح در ۹ ماه اخیر رسیده بود.

استراتژیست شرکت کاگزاری کالای انرژی ناتیکسیس، جوئل هنکاک، می‌گوید: انتظار می‌رود مصرف سوخت هند برای یک ماه ثابت بماند اما در ۳ ماهه چهارم رشد آن شتاب خواهد گرفت و به سطح قبل از پاندمی بازمی‌گردد.

وی ادامه داد: البته قیمت‌های بالاتر بر میزان مصرف سوخت تأثیر می‌گذارند اما ریکاوری از پاندمی کرونا این مساله را تحت پوشش قرار خواهد داد.

ارسال نظر

تازه ها