کد خبر 113405

هیأت مدیره شاخص استار چین (مشابه شاخص نزدک آمریکا) در حالی برنامه‌ریزی برای برگزاری هر دو عرضه اولیه بزرگ جهان در سال ۲۰۲۱ است که می‌تواند باعث جذب سرمایه ۱۰۰ میلیارد یوآنی شوند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از راشاتودی، هیأت مدیره شاخص استار چین (مشابه شاخص نزدک آمریکا) در حالی برنامه‌ریزی برای برگزاری هر دو عرضه اولیه بزرگ جهان در سال ۲۰۲۱ است که می‌تواند باعث جذب سرمایه ۱۰۰ میلیارد یوآنی (۱۷ میلیارد دلاری) شوند.

شاخص استار در بورس شانگهای که شرکت‌های با پایه علم و صنعت را لیست می‌کند، به دنبال لیست کردن سهام شرکت چاینا تلکام، گروه سینجنتای سوئیس، است.

چاینا تلکام یکی از بزرگترین شرکت‌های ارتباطاتی چین است و گروه سینجنتای سوئیس، غول صنعت مواد شیمیایی کشاورزی سوئیس می‌باشد که مالکیت آن در اختیار شرکت ملی پتروشیمی چین، چم‌چاینا، قرار دارد.

شرکت چاینا تلکام در ژانویه امسال از بورس نیویورک آمریکا به علت مسائل امنیت ملی آن کشور حذف شد. این شرکت حالا در نظر دارد این هفته با عرضه اولیه سهام به میزان ۴۷.۱ میلیارد یوآن (۷.۳ میلیارد دلار) وارد بورس شانگهای شود.

گروه سینجنتا، بزرگترین شرکت خارجی تحت مالکیت چین، در سال ۲۰۱۷ توسط چم‌چاینا به ازای ۴۳ میلیارد دلار خریداری شد. این شرکت به دنبال این است که با عرضه اولیه‌ای ۶۵ میلیارد یوآنی (۱۰ میلیارد دلاری) در شاخص استار شانگهای لیست شود.

این دو عرضه اولیه بزرگترین عرضه اولیه‌های سهام جهان در سال جاری هستند.

داده‌های بلومبرگ نشان می‌دهد در صورتی که فروش سهام این شرکت‌ها در بورس شانگهای با موفقیت انجام شود، روی هم رفته ۵۹ میلیارد دلار برای این بورس جذب سرمایه در پی خواهد داشت.

ارسال نظر

تازه ها