کد خبر 113115

روز دوشنبه اکثر شاخص‌ها در بازارهای آسیا و اقیانوسیه صعود کردند و شاخص‌ها در استرالیا، هنگ کنگ و چین افزایش داشتند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، روز دوشنبه بازارهای آسیا و اقیانوسیه بیشتر صعود کردند و شاخص ها در استرالیا، هنگ کنگ و چین افزایش داشتند. شاخص ای اس اکس۲۰۰ استرالیا ۰.۱۶ درصد افزایش یافت در حالی که سرمایه گذاران وضعیت کووید -۱۹ را در این کشور دنبال می کردند. دلار استرالیا در برابر دلار آمریکا در ۰.۷۳۵۴ دلار تغییر قیمت داد و از سطح قبلی ۰.۷۳۲۶ دلار صعود کرد.

روز یکشنبه استرالیا ۲۸۰ مورد جدید کووید را در یک دوره ۲۴ ساعته گزارش کرد که اکثرا در ایالت پرجمعیت نیو ساوت ولز گزارش شده است. گزارش ها حاکی از آن است که حدود ۱۵ میلیون نفر یا ۶۰ درصد از جمعیت کشور تحت قرنطینه شدید هستند. در کره جنوبی، شاخص کاسپای بیشتر زیان های قبلی خود را پس گرفت و نزدیک ۳۲۶۹.۱۷ معامله شد. کاسداک هم ۰.۰۵ درصد افزایش یافته است. در همین حال، شاخص هنگ سنگ هنگ کنگ ۰.۹۷ درصد افزایش یافت. سهام چین نوسان داشت: کامپوزیت شانگهای ۰.۵۶ درصد افزایش یافت در حالی که شنژن کمی پایین تر بود.

استخدام در ایالات متحده علی رغم نگرانی از شیوع نوع دلتا Covid-۱۹ و محدود شدن نیروی کار، در ماه جولای با بیشترین سرعت افزایش یافت. تحلیلگران گفتند: بازار به اطلاعات قوی حقوق و دستمزد غیرکشاورزی واکنش مثبت نشان داد، با حرکتی خطرناک (امسال همیشه اینطور نیست. تحلیلگران نوشتند: داده های قوی همسو با نظر فدرال رزرو مبنی بر اینکه بازار کار تا تابستان، حتی با وجود نگرانی ها ازنوع دلتا، شتاب خود را حفظ خواهد کرد.   بازارهای ژاپن و سنگاپور در تعطیلات رسمی هستند.

رشد صادرات چین در ماه جولای به طور غیر منتظره ای کند شد در حالی که واردات نیز شتاب خود را از دست داد. به گزارش رویترز، صادرات نسبت به سال قبل ۱۹.۳ درصد افزایش یافته، در حالی که در ماه ژوئن در مقایسه با پیش بینی۲۰.۸ درصد بازار ۳۲.۲ درصد افزایش یافته بود. واردات نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸.۱ درصد افزایش یافت که کمتر از پیش بینی بازار برای افزایش ۳۳ درصدی است. انتظار می رود چین در روز دوشنبه داده های تورم را منتشر کند.

ارسال نظر

تازه ها