کد خبر 112996

طبق گزارش وزارت کار آمریکا نرخ بیکاری آمریکا در ماه جولای به 5.4 درصد رسید و این در حالیست که اقتصاددانان در نظرسنجی بلومبرگ انتظار نرخ بیکاری 5.7 درصدی را داشتند.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، گزارش وزارت کار آمریکا از وضعیت بازار آمریکا تا حدودی امیدوارکننده بود و باعث تاثیر بر بازارهای مالی این کشور از جمله کاهش نرخ طلا و قرار گرفتن فلز زرد در مسیر نزولی شد.

طبق گزارش متشرشده توسط وزارتخانه کار اشتغال آمریکا در ماه جولای نیز به روند رو به رشد خود ادامه داد و بیشترین مقدار ورود به بازار کار در یک سال اخیر طی ماه جولای را ثبت کرد.

وزارت کار گزارش داد NFP در ماه جولای 943 هزار نفر افزایش یافت و این در حالی بود که طی ماه جولای این رقم 938 هزار نفربود. این در حالی بود که نظرسنجی بلومبرگ از میزان ورود به بازار کار برآوردی معادل 870  هزار نفر بود که نشان‌دهنده سبقت داده‌های واقعی از برآوردها بود.

در نتیجه این تحولات نرخ بیکاری در ایالات متحده به 5.4 درصد رسید در حالی که در نظرسنجی‌ها‌ اقتصاددنان انتظار نرخ بیکاری 5.7 درصدی را داشتند. در ماه قبل یعنی ژوئن نرخ بیکاری در سطح 5.9 درصد ایستاده بود و کاهش نرخ بیکاری به 5.4 درصد در ماه جولای یک سیگنال قدرتمند برای ریکاوری بازار کار آمریکا محسوب می‌شود.

همچنین در گزارش وزارت کار آمریکا آمده است که تعداد استخدام نیروی دولتی در ماه جولای 240 هزار نفر بود. افزایش فعالیت‌های اقتصادی در آمریکا در نتیجه واکسیناسیون عمومی در این کشور باعث رشد اشتغال شده و بهترین عملکرد اشتغال به کار را به بخش صنعت سرگرمی از آن خود کرد.

گزارش جدید وزارت کار آمریکا یک حرکت جدی به سمت اهداف تعیین‌شده فدرال رزرو آمریکا بود. ژروم پاول  و لائل برینارد پیش از این اعلام کرده بودند که وضعیت بازار کار در ایالات متحده قبل از بحث درباره کاهش میزان خرید اوراق توسط این نهاد می‌بایست تا یک جایی حرکت کند و هنوز اقتصاد کشور و بازار کار نیاز به حمایت دارد.

«کریستوفر والر» عضو هیئت رئیسه فدرال رزرو آمریکا طی هفته گذشته اعلام کرده بود اگر طی دو ماه آینده وضعیت بازار کار آمریکا به روند صعودی خود ادامه دهد احتمال انجام صحبت‌ها درباره کاهش خرید اوراق و تعیین چشم‌انداز افزایش نرخ بهره در آمریکا وجود دارد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها