کد خبر 112928

ولادیمیر پوتین روز جمعه سخنانی در جلسه با کارگران صنعت ساختمان اعلام کرد که این کشور از ابتدای سال آینده مالیات بر تولیدات مواد معدنی را افزایش خواهد داد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در سخنانی روز جمعه اعلام کرد این کشور قصد دارد در سال 2022 بر تولید کنندگان فلزات اساسی مالیات وضع کند.

ماه گذشته بود که معاون نخست‌وزیر روسیه یعنی «الکسی سازانوف» اعلام کرد دولت قصد دارد که روی سود مازاد شرکت‌ها مالیات اعمال کند اما هنوز تصمیم قطعی در این باره گرفته نشده است. اعلام پوتین مبنی بر وضع مالیات در همین راستای سخنان «الکسی سازانوف» به شمار می‌رود.

پوتین در جلسه با کارگران بخش ساختمان روسیه گفت از آغاز سال آینده یعنی حول و حوش 11 ژانویه مالیات بر استخراج معادن افزایش خواهد یافت. این سخنان پوتین موجب افزایش نگرانی تولیدکنندگان و استخراج‌کنندگان معادن فلزات اساسی در کشور و جهان شده است.

از ابتدای امسال تاکنون این سومین بار است که روسیه مالیات بر تولید فلزات اساسی را افزایش می‌دهد. همچنین دولت این کشور در راستای تامین بودجه مقابله با ویروس کرونا مالیات بر صادرات مواد معدنی را افزایش داده بود.

افزایش مالیات بر مواد معدنی و همچنین تولید فلزات اساسی در کشور روسیه می‌تواند باعث ایجاد یک موج صعودی قیمت‌ها در این کامودیتی‌ها شود.

.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها