کد خبر 112927

وزارت کار آمریکا گزارش هفتگی جدید خود را منتشر کرد

طبق گزارش وزارت کار آمریکا طی یک هفته گذشته تعداد 385 هزار نفر در نتیجه کرونا بیکار شدند و درخواست بیمه بیکاری داده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، وزارت کار آمریکا گزارش هفتگی جدید خود را منتشر کرد که نشان می‌داد تعداد افراد تحت پوشش بیمه‌ای که در هفته گذشته بیکار شده‌اند با کاهش اندکی مواجه شده است.

با این حال این گزارش نشان داد تعداد افرادی که به طور مداوم از بیمه بیکاری استفاده می‌کردند کاهش یافته و به رکورد جدیدی در دوره پاندمی رسیده است.

وزارت کار آمریکا اعلام کرد تعداد آمریکایی‌هایی که این هفته برای اولین بار درخواست حمایت از بیکار شدن خود را ثبت کرده‌اند ۱۴ هزار نفر نسبت به هفته گذشته کاهش یافته و به ۳۸۵ هزار نفر رسیده است.

این میزان بیکاری دقیقاً همان مقداری است که توسط کارشناسان شرکت‌کننده در نظرسنجی داوجونز پیش‌بینی شده بود.

میانگین ۴ هفته‌ای بیکاری به ۳۹۴ هزار نفر رسید که همچنان خیلی بالاتر از رقم ۲۰۰ هزار نفر میانگین بیکاری هفتگی قبل از کرونا است.

اما تعداد افرادی که به طور مداوم از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند با کاهش شدید ۳۶۶ هزار نفری به ۲.۹۳ میلیون نفر رسید. البته این داده‌ها با تأخیری یک هفته‌ای نسبت به گزارش بیکاری هفتگی منتشر می‌شوند.

تعداد آمریکایی‌هایی که به هر نوعی تحت برنامه‌های حمایتی قرار دارند این هفته ۱۸۱ هزار نفر کاهش یافت و به اندکی کمتر از ۱۳ میلیون نفر رسید.

منبع: مهر 

ارسال نظر

تازه ها