کد خبر 112896

قیمت نفت در معاملات یک هفته اخیر کاهش نزدیک به 6.5 درصدی را تجربه کرده که بدترین عملکرد هفتگی نفت از اواخر ماه اکتبر تاکنون محسوب می‌شود.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت آتی آمریکا در معاملات امروز جمعه اندکی بالا رفت اما افت هفته جاری بدترین عملکرد هفتگی نفت آمریکا از اواخر اکتبر گذشته تاکنون در نتیجه واریانت جدید ویروس کرونا یعنی «دلتا» بود. از طرف دیگر افزایش تنش در خاورمیانه بین ایران و اسرائیل بخشی از افت قیمت نفت در هفته جاری را خنثی کرد.

قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا در طول هفته جاری افت 6.4 درصدی داشته که بدترین عملکرد هفتگی نفت آمریکا از اواخر ماه اکتبر سال گذشته محسوب می‌شود.

همچنین قیمت نفت برنت کاهش نزدیک به 6.5 درصدی را تجربه کرده که بدترین عملکرد هفتگی نفت برنت از ماه مارس تاکنون محسوب می‌شود اگر جه در معاملات امروز جمعه نزدیک 0/2 درصد رشد کرد.

واریانت ویروس دلتا در آمریکا در حال گسترش است  و نه فقط بازار نفت بلکه بسیاری از بازارهای دیگر را تحت تاثیر قرار داده است.

دولت ژاپن محدودیت‌هایی را برای جلوگیری از انتشار ویروس اعمال کرده و این در حالیست که چین دومین اقتصاد بزرگ دنیا محدودیت‌های شدیدی را در بعضی شهرها وضع کرده و پروازها را ممنوع کرده است. این رخدادها باعث افت شدید تقاضای نفت جهان خواهد شد.

در چین هم اکنون حدود 46 شهر در معرض قرنطینه قرار دارند، پروازها ممنوع شده و حمل و نقل عمومی در کشور با محدودیت‌های شدیدی مواجه شده است.

موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا به بیشترین حد شش ماه اخیر رسیده است و این در حالیست که بیش از 150 میلیون نفر از جمعیت آمریکا در برابر کرونا واکسینه شه‌اند.  

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها