کد خبر 112641

شاخص دلار در معاملات اولین روز هفته با افت بیش از 0/1 درصدی مواجه شده و اکنون در آستانه غلتیدن به کانال 91 واحدی می‌باشد و این در حالی است که هفته گذشته شاخص2 دلار 0/88 درصد افت کرد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، شاخص دلار در معاملات امروز دوشنبه یعنی اولین روز هفته با افت بیش از 0/1 درصدی به کمترین حد خود در یک ماه اخیر رسید.

افت شاخص دلار در حالی رقم خورد که طی این هفته قرار است آمارهای اشتغال آمریکا و همچنین تصیمات کلیدی بانک مرکزی استرالیا درباره نرخ بهره منتشر شود که می‌تواند شاخص دلار را جهت‌دهی کند.

شاخص دلار در حال حاضر در نقطه 92.078 ایستاده و فاصله اندکی با غلتیدن به کانال 91 واحدی دارد و آمارهای این هفته می‌تواند مسیر جدید کوتاه‌مدت این شاخص را تعیین کنند.

شاخص دلار هفته گذشته نیز 0/88 درصد از ارزش خود را از دست داد که بدترین عملکرد آن از ماه می محسوب می‌شد. دلیل افت شاخص دلار سخنان رئیس فدرال رزرو آمریکا بود که اعلام کرد این بانک هنوز به افزایش نرخ بهره فکر نمی‌کند و بازار کار ایالات متحده برای ریکاوری مجدد به دوران قبل از ویروس کرونا هنوز هم نیاز به حمایت دارد.

همچنین «لائل برینارد» عضو هیئت رئیسه فدرال رزرو در سخنانی روز جمعه سخنان پاول را تایید کرد و اعلام کرد بازار کار هنوز تا رسیدن به نقطه موردنظر فاصله دارد.

شاخص دلار در ماه گذشته بهترین عملکرد خود را از آغاز ماه آوریل سپری کرد و تا نقطه بالای 93 واحد نیز رشد کرد اما رفته رفته با سخنان اعضای فدرال رزرو مبنی بر اینکه برنامه‌ای برای افزایش نرخ بهره وجود ندارد افت کرد و اکنون تا آستانه ورود به کانال 91 واحدی قرار گرفته است.

طبق گزارش شورای معاملات بورس آتی کالای آمریکا خالص موقعیت خرید دلار از اوایل ماه مارس سال گذشته تا هفته منتهی به 27 جولای به بالاترین حد خود رسید.

اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز بر این باورند که NFP در ماه جولای 926 هزار نفر رشد خواهد کرد که اگر این آمار تایید شود بیشترین میزان رشد اشتغال در 11 ماه گذشته خواهد بود. همچنین آنها برآورد کرده‌اند که نرخ بیکاری در ایالات متحده از 5.9 درصد در ماه ژوئن به 5.7 درصد در ماه جولای خواهد رسید.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها