کد خبر 112359

انستیتوی نفت آمریکا (API)

طبق گزارش API ذخایر نفت آمریکا در یک هفته گذشته با افت 4 میلیون و 700 هزار بشکه‌ای روبرو شده در حالی که کارشناسان افت 3 میلیون و 400 هزار بشکه‌ای را انتظار داشتند.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، انستیتوی نفت آمریکا (API) در گزارشی میزان  برآوردی ذخایر نفت این کشور را منتشر کرد.

طبق برآوردهای این مؤسسه ذخایر نفت خام ایالات متحده در یک هفته گذشته 4 میلیون و 700 هزار بشکه کاهش یافته و این در حالی است که کارشناسان بر این باور بودند میزان کاهش ذخایر 3 میلیون و 400 هزار بشکه خواهد بود.

گزارش این مؤسسه همچنین نشان می‌دهد که ذخیره بنزین این کشور 6 میلیون و 226 هزار بشکه کاهش یافته و این در حالی است که افت میزان ذخایر گازوئیل 1 میلیون و 882 هزار بشکه‌ بوده است.  

قیمت آتی نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا در معاملات امروز صبح رشد بیش از 0/6 درصد را تجربه کرده و به 72 دلار و 11 سنت و نفت آتی برنت نیز با رشد بیش از نیم درصد اکنون به هر بشکه 73 دلار و 91 سنت رسیده است.

گزارش وزارت انرژی آمریکا از میزان ذخایر قرار است امروز چهارشنبه ساعت 10 صبح به وقت آمریکا منتشر شود که می‌تواند تا مدت کوتاهی جهت‌گیری قیمت نفت را مشخص کند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها