کد خبر 112279

قیمت مس در چین در نتیجه وقوع سیل در مناطق صنعتی از جمله شهر ژنگژو در استان هینان، افزایش یافته و این در حالی است که دولت قصد دارد در تاریخ 29 جولای 30 هزار تن مس از ذخایر ملی را حراج کند.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت مس روز دوشنبه در نتیجه وقوع سیلاب در چین و به تبع آن نگرانی از کاهش عرضه مس و کاهش موجودی انبارها با افزایش مواجه شد.

قیمت هر تن مس تحویل ماه سپتامبر در معاملات روز جمعه بازار بورس کالای نیویورک 4.5 درصد افزایش یافت و در معاملات روز دوشنبه نیز به سطح 10 هزار و 120 دلار رسید.

همچنین مس در بازار بورس فلزات لندن طی معاملات روز دوشنبه رشد 0/9 درصدی را از سر گذراند و به هر تن 9604 دلار رسید و این در حالی است که در جلسه معاملاتی دیروز حتی تا نقطه 9665 دلار یعنی بالاترین حد از ماه ژوئن نیز رسیده بود.

وقوع سیل در مرکز چین به ویژه در مناطق صنعتی و هاب حمل و نقل فلزات یعنی شهر «ژنگژو» در استان هینان باعث افزایش نگرانی فعالان بازار از عرضه کافی مس و تقاضای شدید برای بازسازی زیرساخت‌های تخریب‌شده ناشی از وقوع سیل شده است.

طبق برآوردهایی که دولت چین کرده وقوع سیلاب در استان هینان و مناطق صنعتی چین تاکنون حدود 10 میلیارد دلار خسارت وارد کرده است.

قیمت مس طی روزهای اخیر بعد از اینکه مشخص شد میزان ذخایر ملی آزادشده دولت چین برای کنترل قیمت کمتر از حد انتظار بوده شروع به افزایش کرده است. طبق گزارش رسانه‌ها دولت قصد دارد 30 هزار تن از ذخایر ملی مس را در تاریخ 29 جولای به بازار عرضه کند. همچنین در این حراج 90 هزار تن آلومینیوم و 50 هزار تن روی نیز به فروش خواهد رفت.

این دومین حراج دولتی فلزات اساسی در طی این ماه محسوب می‌شود، رویه‌ای مه دولت چین برای کنترل قیمت کامودیتی‌ها اتخاذ کرده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها