کد خبر 111876

شاخص دلار در نتیجه هراس سرمایه‌گذاران از خیزش مجدد کروناویروس در جهان در معاملات اولین روز هفته رشد کرد و همچنان در بالاترین حد چند ماه اخیر خود قرار دارد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، شاخص دلار در معاملات اولین روز هفته در بازارهای آسیایی در نتیجه هراس سرمایه‌گذاران از خیزش مجدد کروناویروس در جهان با افزایش مواجه شد و همچنان در بالاترین حد چندماه اخیر خود قرار دارد.

افزایش ریسک‌های بین‌المللی با شروع دوباره ویروس کرونا در جهان منجر به هجوم سرمایه‌گذاران برای محافظت از سرمایه‌های خود شده و در این شرایط دلار آمریکا همیشه نقش ریسک‌گریز را در برابر خطرات سیستماتیک بین‌المللی ایفا کرده است.

شاخص دلار در معاملات اولین روز هفته با اندکی رشد به 92.720 رسیده که بیشترین حد چندماه اخیر محسوب می‌شود.

دلار استرالیا نیز در برابر دلار آمریکا به کمترین حد خود در سال 2021 رسیده است و در برابر ین نیز کمترین سطح پنج ماه اخیر را تجربه کرده است.

کشورهایی از قبیل استرالیا و کره‌جنوبی دوباره محدودیت‌هایی را برای جلوگیری از شیوع مجدد کرونا در کشور وضع کرده‌اند و این در حالیست که در ژاپن و در روستای محل برگزاری المپیک توکیو نیز اولین مورد ابتلا به کرونا مشاهده شده است.

بانک ملی استرالیا در یادداشتی نوشت که در حال حاضر بازار با احتمال خیزش مجدد ویروس کرونا در عدم قطعیت مطلق قرار دارد.

انگلستان قرار است در تاریخ 19 جولای اکثر محدودیت‌های کرونایی خود را بردارد که از آن تحت عنوان «روز آزادی» یاد می‌شود، اما با این وجود آمار ابتلا به ویروس کرونا در این کشور در روزهای اخیر افزایش یافته است. پوند در این شرایط در کمترین حد خود در یک هفته اخیر قرار دارد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها