کد خبر 111860

طی ماه ژوئن پالایشگاه‌های چینی در مجموع به طور متوسط روزانه 14.8 میلیون بشکه نفت فراوری کردند که نسبت به ماه می حدود 4 درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز، طی ماه ژوئن پالایشگاه‌های چینی در مجموع به طور متوسط روزانه 14.8 میلیون بشکه نفت فراوری کردند که نسبت به ماه می حدود 4 درصد افزایش داشته است.

اطلاعات اداره ملی آمار چین نشان می‌دهد که در 6 ماه نخست سال جاری میزان پالایش نفت در این کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10.7 درصد رشد کرده است.

بنا به اعلام آژانس بین‌المللی انرژی به طور کلی میزان پالایش نفت در جهان نیز در ماه ژوئن 1.6 میلیون بشکه روزانه افزایش یافته است. 

ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که میزان افزایش پالایش نفت در جهان در ماه ژوئن بیشترین رشد ماهانه را طی یک سال گذشته به ثبت رسانده و انتظار می‌رود در ماه جولای و آگوست هم این روند افزایش یابد.

آژانس بین المللی انرژی می‌گوید: انتظار می‌رود طی ماه جاری و ماه آینده هم شاهد افزایش 2.7 میلیون بشکه‌ای روزانه پالایش نفت در جهان باشیم. 

بخش قابل توجهی از این افزایش پالایش هم مربوط به چین بوده، اما ممکن است این روند در نیمه دوم سال جاری تغییر کند. 

بنا به ارزیابی موسسه FGE، بخش قابل توجهی از ظرفیت پالایش نفت چین مربوط به پالایشگاه‌های خصوصی بوده و آنها سهم قابل توجهی را از افزایش تولید فراورده‌های نفتی در این کشور به دوش می‌کشند.

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها