کد خبر 111786

طبق اعلام منابع آگاه به مذاکرات اوپک پلاس، نشست بعدی اعضای این گروه در راستای مشخص کردن میزان عرضه نفت به بازار قرار است امروز یکشنبه به صورت آنلاین برگزار شود.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، سه منبع آگاه به رویترز اعلام کردند وزرای عضو اوپک پلاس برنامه‌ریزی کرده‌اند که امروز یکشنبه نشست بعدی خود پیرامون میزان افزایش عرضه نفت به بازارها را تشکیل دهند.

این اتفاق در حالی است که هفته گذشته عربستان سعودی و امارات بعد از منازعه نفتی توانستند به توافق برسند و به همین دلیل به دنبال این توافق احتمالا عرضه نفت به بازار افزایش خواهد یافت.

طبق گزارش رویترز کشورهای عضو سازمان اوپک به همراه روسیه و برخی دیگر از کشورها که تحت عنوان اوپک پلاس شناخته می‌شود هنوز تصمیم نهایی را پیرامون میزان افزایش عرضه نفت به بازار نگرفته‌اند.

نشست امروز اوپک پلاس قرار است مانند تمامی نشست های قبلی به صورت آنلاین برگزار شود.

سال گذشته کشورهای عضو اوپک پلاس در راستای کاهش میزان عرضه نفت به بازارها در دوران پاندمی ویروس کرونا 10 میلیون بشکه روزانه تولید خود کاهش دادند. این میزان کاهش تولید به تدریج در طول ماه‌های بعد کمتر شد و اکنون به 5 میلیون و 800 هزار بشکه در روز رسیده است.

عربستان سعودی در مذاکرات نفتی در ابتدای جولای خواهان تمدید توافق کاهش تولید به مدت 8 ماه شد اما امارات از پذیرش این پیشنهاد خودداری کرد و به همین دلیل مذاکرات به حالت تعلیق درآمد.

منبع آگاه به مذاکرات اوپک پلاس هفته گذشته گفته بود ریاض پیشنهاد ابوظبی مبنی بر تعیین میزان پایه جدید تولید نفت این کشور را پذیرفته است. تولید نفت امارات که روزانه حدود 3 میلیون و 168 هزار بشکه نفت بود از ماه آوریل 2022 به 3 میلیون و 650 هزار بشکه خواهد رسید.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها