کد خبر 111774

بانک مرکزی چین اعلام کرد ۱۰۰ میلیارد یوآن (معادل ۱۵.۴۶ میلیارد دلار) را با به تعویق انداختن موعد بازپس‌گیری وام‌های میان‌مدتی که به بانک‌های تجاری ارائه کرده بود به بازار تزریق کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بانک مرکزی چین از طریق مداخلات خود در بازارهای آزاد ۱۱۰ میلیارد یوآن (معادل ۱۷ میلیارد دلار) نقدینگی به بازارها تزریق کرد تا اقتصاد این کشور را تقویت کند.

بانک مرکزی چین اعلام کرد ۱۰۰ میلیارد یوآن (معادل ۱۵.۴۶ میلیارد دلار) را با به تعویق انداختن موعد بازپس‌گیری وام‌های میان‌مدتی که به بانک‌های تجاری ارائه کرده بود به بازار تزریق کرده است. بانک مرکزی چین همچین اعلام کرد که نرخ سود این وام‌ها همان ۲.۹۵ درصد باقی خواهد ماند.

همچین بانک مرکزی در اقدامی دیگر ۱۰ میلیارد یوآن را به صورت بازخرید اوراق قرضه بانک‌های تجاری به بازارهای مالی تزریق کرده است.

قرارداد بازخرید اوراق قرضه قراردادی است که طی آن بانک مرکزی با بانک‌های تجاری توافق می‌کند اوراق قرضه ذخیره آنها را از آنها خریده و در ازای آن نقدینگی آن بانک‌ها را تأمین کند و در زمانی مشخص در آینده همین اوراق را به آنها بازپس بفروشد.

ارسال نظر

تازه ها