کد خبر 111717

شاخص خرده‌فروشی آمریکا در ماه می با رشد 0/6 درصدی تعجب کارشناسان را برانگیخت چرا که انها برآورد کرده بودند این شاخص 0/4 درصد افت خواهد کرد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، شاخص خرده‌فروشی آمریکا در ماه ژوئن با رشد شدیدی مواجه شد و تمامی اقتصاددانان و تحلیل‌گران را دچار تعجب کرد.

شاخص خرده‌فروشی آمریکا در ماه ژوئن رشد 0/6 درصدی را تجربه کرد و این در حالیست که اقتصاددانان و تحلیل‌گران بر این عقیده بودند این شاخص در این ماه با افت 0/4 درصدی مواجه خواهد شد.

کارشناسان دلیل این رشد شدید را افت شدید این شاخص در ماه می و قرار گرفتن آن در کف می‌دانند به ویژه بعد از اصلاح این شاخص در آن ماه. در ماه می در گزارش ابتدایی شاخص خرده‌فروشی افت 1.3 درصدی را تجربه کرده بود اما سپس با اصلاح آن افت 1.7 درصدی برای شاخص ثبت شد. با توجه به افت شدید این شاخص در ماه می می‌توان انتظار رشد آن در ماه ژوئن را برآورد کرد.

شاخص خرده‌فروشی پایه‌ای که دو قلم کالای سوخت و مواد غذایی را از دایره محاسبه خارج می‌کند رشد 1.3 درصدی را تجربه کرده در حالی که برآورد اقتصاددانان رشد 0/4 درصدی بود. با توجه به عدد شاخص می‌توان مشاهده کرد که نیمی از رشد شاخص را همین دو قلم کالای پرنوسان تشکیل داده‌اند.

از طرف دیگر شاخص حساسیت مصرف‌کننده در ایالات متحده تا نیمه ماه جولای با افت شدید و ناگهانی روبرو شد به طوری که کمترین حد 5 ماه اخیر خود را ثبت کرد.

طبق محاسبات دانشگاه میشیگان داده‌های اولیه شاخص حساسیت مصرف‌کننده تا نیمه ماه جولای عدد 80.8 را نشان می‌دهد که کمترین حد آن از ماه فوریه تاکنون محسوب می‌شود. کارشناسان برآورد کرده بودند شاخص حساسیت مصرف‌کننده در نقطه 86.5 خواهد ایستاد.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها