کد خبر 111365

اونس طلا در نتیجه واکنش به افزایش نرخ تورم آمریکا از پایین‌ترین نقطه دو ماه اخیر خود به سمت بالا جهش کرد و از مرز 1800 دلار عبور کرد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، اونس طلا با رشد روز جمعه سومین هفته متوالی را با بازدهی مثبت و قرار گرفتن در نقطه حمایت 1800 دلاری به پایان رساند.

طبق نظر کارشناسان آینده اونس طلا هنوز مبهم است و معلوم نیست که این فلز تا چه زمانی به بالارفتن نرخ تورم در آمریکا واکنش نشان خواهد داد.

روز جمعه قیمت هر اونس طلا با رشد 1.5 درصدی در بازار بورس کالای نیویورک به 1810 دلار رسید و سومین هفته بازدهی مثبت را ثبت کرد.

از آخرین هفته منفی اونس طلا تا روز جمعه قیمت اونس طلا رشد 2.3 درصدی معادل بیش از 40 دلار را پشت سر گذاشته است. چهار هفته پیش و قبل از رشد قیمت طلا در نتیجه واکنش به تورم آمریکا قیمت هر اونس حتی به 1767 دلار رسید که کمترین حد دو ماهه اخیر بود.

عامل اصلی رشد قیمت اونس طلا در روز جمعه تضعیف شاخص دلار بود. هم دلار آمریکا و هم نرخ بازدهی اوراق آمریکا در جهت عکس قیمت طلا حرکت می‌کنند.

«اد مویا» تحلیل‌گر اواندا بر این عقیده است که اونس طلا اکنون نقطه روانشناختی بالای 1800 دلار را آزمایش می‌کند و همین امر می‌تواند شرایط را برای رشد هفته آینده طلا فراهم کند. وی همچنین در ادامه صحبت های خود اعلام کرد هنوز معلوم نیست طلا تا چه زمانی به فشار نرخ تورم و افزایش قیمت‌ها واکنش نشان خواهد داد. طلا همیشه به عنوان پوشش ریسک افزایش قیمت‌ها و نرخ تورم عمل می‌کند.

«مویا» در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد سرمایه‌گذاران از نزدیک داده‌های نرخ تورم آمریکا که روز سه‌شنبه منتشر خواهد شد را رصد می‌کنند. همچنین انتشار سود سه ماهه دوم شرکت‌ها نیز طی روزهای آینده در معرض نمایش عمومی قرار خواهد گرفت که می‌تواند در تعیین جهت حرکت سرمایه‌گذاران بااهمیت باشد.

نرخ تورم ماه 12 ماهه منتهی به ماه می آمریکا رکورد نرخ تورم 13 سال اخیر را با رشد 5 درصدی شکست و به همین دلیل داده نرخ تورم روز سه‌شنبه از اهمیت زیادی برخوردار است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها