کد خبر 111292

میانگین صنعتی داو جونز ۴۴۸.۲۳ واحد یا ۱.۳ درصد جهش کرد و به رکورد ۳۴٫۸۷۰.۱۶ واحد رسید. اس‌اندپی ۱.۱ درصد جهش کرد و به رکورد ۴٫۳۶۹.۵۵ واحد رسید در حالی که کامپوزیت نزدک ۱ درصد بالا آمد و به رکورد ۱۴٫۷۰۱.۹۹ واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، هر سه شاخص سهام آمریکا در پایان معاملات دیشب (بامداد شنبه به وقت تهران) از افت روز قبل که تحت تأثیر نگرانی از کند شدن اقتصاد جهان اتفاق افتاده بود بازگشتند و رکوردهایی تاریخی به ثبت رساندند.

میانگین صنعتی داو جونز ۴۴۸.۲۳ واحد یا ۱.۳ درصد جهش کرد و به رکورد ۳۴٫۸۷۰.۱۶ واحد رسید. اس‌اندپی ۱.۱ درصد جهش کرد و به رکورد ۴٫۳۶۹.۵۵ واحد رسید در حالی که کامپوزیت نزدک ۱ درصد بالا آمد و به رکورد ۱۴٫۷۰۱.۹۹ واحد رسید.

اس‌اندپی به ششمین رشد هفتگی خود در ۷ هفته اخیر دست یافت.

جهش جمعه شب باعث شد هر سه شاخص سهام آمریکا عملکرد هفتگی خود را مثبت کنند. در این هفته داوجونز ۰.۲ درصد، اس‌اندپی ۰.۴ درصد و نزدک هم ۰.۴ درصد به ارزش خود افزودند.

سهامی که دیشب بالاترین رشد را داشتند سهامی بودند که از ریکاوری اقتصادی بیشترین سود را به دست می‌آورند. سهام بانک آمریکا ۳.۳ درصد، سهام رویال کارابین ۳.۶ درصد، سهام واین ریسورتس ۲ درصد و سهام ایرلاین‌های امریکن و یونایتد هر کدام بیش از ۲ درصد جهش کردند./مهر

 

ارسال نظر

تازه ها