کد خبر 111069

قیمت سنگ آهن بعد به دنبال رفع محدودیت تولید فولاد ناشی از برگزاری صدمین سالگرد تاسیس حزب کمونیست چین دوباره با جهش مواجه شد و از مرز 220 دلار در هر تن عبور کرد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت سنگ آهن در معاملات دیروز دوشنبه دوباره با افزایش مجدد تولید در قطب فولاد چین یعنی منطقه تانگشان با رشد قیمت مواجه شد.

تولید فولاد در برخی از کارخانجات تولید فولاد منطقه صنعتی تانگشان چین به دلیل برگزاری صدمین سالگرد حزب تاسیس حزب کمونیست چین و همچنین برخی سیاست‌گذاری‌های زیست‌محیطی محدود شده بود به طوری که نرخ بکارگیری کوره‌های بلند تولید فولاد در 247 شهر چین از تاریخ دوم جولای به 81 درصد رسید.

تحلیل‌گران بر این عقیده‌اند با بازگشت تولید منطقه صنعتی تانگشان تقاضا دوباره به دوران پیش از آغاز برگزاری مراسم صدمین سالگرد تاسیس حزب کمونیست چین باز خواهد گشت.

قیمت سنگ آهن در بورس آتی کالای دالیان چین برای تحویل ماه سپتامبر با رشد 5.6 درصدی به 189 دلار در هر تن رسید که بیشترین میزان قیمت آتی سنگ آهن از 11 ژوئن تاکنون محسوب می‌شود.

همچنین طبق ارزیابی‌های نشریه متال بولتن قیمت هر تن سنگ آهن عیار 62 درصد در بنادر شمالی چین روز دوشنبه با رشد 1.8 درصدی نسبت به روز جمعه به 221 دلار در هر تن رسید.

تحلیل‌گران می‌گویند اخیرا برخی از مناطق طرح‌های محدودیت تولید را افزایش داده‌‌اند و به همین دلیل با فشار عرضه مواجه شده‌اند و این در حالیست که برخی از کارخانجات تولید فولاد با زیان سنگینی مواجه شده‌اند. این تحلیل‌گران همچجنین عنوان کرده‌اند تقاضای کنونی آشکارا در بالاترین حد فصلی خود قرار دارد و انتظار می‌رود که قیمت‌ها در دامنه مشخصی نوسان داشته باشند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها