کد خبر 111023

امارات متحده عربی پیشنهاد کرد که تصمیم سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس) درباره تمدید توافق کاهش عرضه جهانی نفت ورای آوریل ۲۰۲۲ به نشست دیگری موکول شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، امارات متحده عربی روز یکشنبه (۱۳ خردادماه) اعلام کرد که از افزایش تولید نفت از ماه اوت حمایت می‌کند، اما پیشنهاد کرد که تصمیم سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس) درباره تمدید توافق کاهش عرضه جهانی نفت ورای آوریل ۲۰۲۲ به نشست دیگری موکول شود.

پس از شکست اوپک پلاس برای توافق بر سر افزایش عرضه نفت برای دومین به‌دلیل مخالفت امارات با بعضی از جنبه‌های این توافق، این ائتلاف امروز گفت‌وگوها را از سر می‌گیرد.

خبرگزاری امارات (WMA) به اشاره به بیانیه وزارت انرژی این کشور اعلام کرد که این کشور تولیدکننده خلیج فارس از افزایش تولید از ماه اوت حمایت می‌کند، زیرا بازار به‌شدت به تولید بیشتر نیاز دارد.

خبرگزاری امارات اعلام کرد که این کشور مایل است در صورت لزوم توافق کاهش تولید را تمدید کند، اما خواستار بررسی دو بار خط پایه تولید (مبنایی که کاهش تولید بر اساس آن محاسبه می‌شود) برای اطمینان از رعایت انصاف درباره همه طرف‌های ائتلاف است.

در این بیانیه آمده است: امارات و شریکان بین‌المللی‌اش به‌طور قابل توجه‌ای در افزایش ظرفیت تولید خود سرمایه‌گذاری کرده‌اند و معتقدند - در صورت تمدید توافق - مبنای اصلی باید ظرفیت واقعی تولید را و نه مبنای تولید منسوخ تولید این کشور در اکتبر ۲۰۱۸ را بازتاب دهد./مهر

ارسال نظر

تازه ها