کد خبر 111006

افزایش خرید طلا توسط بانک‌های مرکزی کشورهایی نظیر صربستان و تایلند و برخی دیگر از کشورها باعث رشد تقاضا و افزایش قیمت اونس طلا در معاملات اولین روز هفته آسیا شد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، طلا در معاملات امروز صبح در بازارهای آسیایی با رشد نزدیک به 0/2 درصدی به 1786 دلار در هر اونس رسید و دلیل اصلی این اتفاق افزایش میزان خرید طلا توسط بانک‌های مرکزی کشورها بود.

بانک‌های مرکزی برخی از کشورها از جمله صربستان، تایلند، غنا و برخی دیگر از کشورها به دلیل ترس از تورم پساکرونایی در حال افزایش میزان ذخایر طلای هستند و همین امر باعث رشد تقاصای این فلز زرد و افزایش اشتهای خرید طلا توسط سرمایه‌گذاران شده است.

بانک ملی صربستان در همین رابطه و در واکنش به رشد ذخایر طلای خود توضیح داد که در بلندمدت طلا مهمترین فاکتور حفاظت از تورم و سایر ریسک‌های مالی به شمار می‌رود.

در ایالات متحده داده‌های منتشرشده در بخش بازار کار بسیار امیدوارکننده بودند. وزارت کار آمریکا در گزارش روز جمعه خود از وضعیت بازار کار اعلام کرد که NFP رشد 850 هزار نفری در ماه ژوئن داشته و در همین راستا مشوق‌ها و دستمزدها برای استخدام نیروی کار نیز افزایش یافته است. این در حالی بود که اقتصاددانان برآورد کرده بودند که این شاخص در سطح  700 هزار نفر خواهد بود.

سرمایه‌گذاران در حال حاضر منتظر انتشار سایر داده‌های اقتصادی و همچنین نتایج جلسه بعدی فدرال رزرو آمریکا و نیز وضعیت واکسیناسیون علیه کووید 19 هستند تا سرنخ‌های بیشتری از اقتصاد ایالات متحده به دست بیاورند.

در آسیا بخش خدمات سومین اقتصاد بزرگ دنیا یعنی ژاپن برای هفدهمین ماه متوالی در ماه ژوئن با افت مواجه شد چرا که کرونا بخش تقاضا را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. همچنین داده‌هایی که امروز از اقتصاد چین منتشر شد نشان می‌دهد که شاخص بخش خدمات این کشور در ماه ژوئن 50.3 و کمتر از میزان ماه می یعنی 55.1  بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها