کد خبر 110939

گزارش اشتغال آمریکا نشان می‌دهد که با افزایش 850 هزار نفری NFP در ماه ژوئن رکورد اشتغال 10 ماه اخیر در آمریکا شکسته شده است و بازار کار سه ماهه دوم را با یک روند قدرتمند به پایان رسانده است.

شرکت‌های آمریکایی در ماه ژوئن بیشترین میزان نیروی کار را در 10 ماه اخیر استخدام کردند و در این راستا اقدام به ارائه مشوق‌ها و نیز افزایش میزان حقوق آنها کردند.

وزارت کار آمریکا در گزارشی روز جمعه اعلام کرد ماه گذشته 151 هزار نفر وارد بازار کار شده‌اند اگرچه نسبت آمریکایی‌های در سن شغل که بر سر کار هستند و یا اینکه به دنبال شغل می‌گردند هنوز از محدوده ژوئن 2020 تاکنون فراتر نرفته است.

بازگشایی اقتصاد ایالات متحده در نتیجه واکسیناسیون عمومی در کشور که منجر به افزایش سریع استخدام‌ها شده است باعث  شد که بازار کار سه ماهه دوم سال با روند قدرتمندی به پایان برساند.

مطالعات انجام شده توسط وزارت کار آمریکا نشان می‌دهد که NFP آمریکا در ماه گذشته 850 هزار افزایش داشته است و این در حالی است که اشتغال نسبت به پیک آن در فوریه 2020 هنوز 6 میلیون و 800 هزار نفر کمتر است. زنان که بیشترین میزان آسیب را در خلال پاندمی ویروس کرونا دیدند تقریبا نیمی از اشتغال ایجاد شده در ماه گذشته را از آن خود کردند. اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز برآورد کرده‌ بودند که NFP حدود 700 هزار نفر افزایش خواهد یافت.

«جو بایدن» در سخنانی دیروز در کاخ سفید حرکت اشتغال در ماه گذشته را یک پیشرفت تاریخی خواند که نشان دهنده خروج آمریکا از بدترین بحران 100 سال اخیر در این کشور است. وی همچنین نتیجه بازگشت وضعیت بازار کار به یک چشم‌انداز مثبت را نتیجه واکسیناسیون گسترده در کشور خواند.

بخش سرگرمی که بیشترین میزان آسیب را در دوران پاندمی کرونا دیده بود در ماه گذشته 343 هزار نفر از کل میزان اشتغال را از ان خود کرد و این در حالی است که میزان استخدامی‌های بخش صنعت تنها 15 هزار نفر بود. همچنین اشتغال بخش دولتی نیز در ماه گذشته 188 هزار نفر افزایش یافت که عمده آنها مربوط به بخش آموزش بوده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها