کد خبر 110915

دبیر مطبوعاتی کاخ سفید به خبرنگاران گفت: بر این باوریم که امکان افزایش عرضه نفت به مقدار کافی در جهان وجود دارد، به‌دلیل احیای اقتصاد جهان و ازسرگیری فعالیت عادی مصرف‌کنندگان، شرایط بازار نفت تغییر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز از واشینگتن، کاخ سفید روز جمعه (۱۱ خردادماه) با ابراز نگرانی از تأثیر افزایش قیمت‌های نفت بر مصرف‌کنندگان آمریکایی اعلام کرد که معتقد است تولیدکنندگان توان تولید کافی دارند.

جن ساکی، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید به خبرنگاران گفت: بر این باوریم که امکان افزایش عرضه نفت به مقدار کافی در جهان وجود دارد، به‌دلیل احیای اقتصاد جهان و ازسرگیری فعالیت عادی مصرف‌کنندگان، شرایط بازار نفت تغییر کرده است.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه که آیا کسی از دولت بایدن درباره افزایش تولید با متحدان آمریکا در نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک پلاس) صحبت کرده است، پاسخ نداد.

اعضای ائتلاف اوپک پلاس روز جمعه (۱۱ تیرماه) برای دومین روز درباره سیاست تولید نفت این ائتلاف مذاکره کردند، اما به‌دلیل مخالفت امارات متحده عربی با موارد مطرح شده ادامه این نشست به پیشنهاد روسیه به روز دوشنبه (۱۴ تیرماه) موکول شد./مهر

ارسال نظر

تازه ها