کد خبر 110573

قیمت نفت در معاملات امروز بازارهای آسیایی در آستانه نشست این هفته اوپک پلاس با اندکی کاهش روبرو شد و این در حالی است که هفته گذشته پنجمین هفته متوالی بازدهی مثبت قیمت نفت رقم خورد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت در معاملات امروز بازارهای آسیا در ابتدا توانست رکورد قیمتی اکتبر 2018 را پشت سر بگذارد اما دوباره با گذشت زمان از اوج قیمتی خود عقب‌نشینی کرد و این در حالی است که این هفته نیز نشست اوپک پلاس برای تعیین میزان عرضه نفت به بازارها برگزار می‌شود.

قیمت نفت برنت تحویلی آگوست در حال حاضر حدود 0/1 درصد کاهش یافته و به 75 دلار در هر بشکه و نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز با افت ناچیزی به 74 دلار در هر بشکه رسیده است.

طی یک هفته گذشته قیمت نفت برای پنجمین هفته متوالی در نتیجه افزایش تقاضای نفت و رشد اقتصادی آمریکا و سایر کشورها بازدهی مثبت ثبت کرد. عدم عرضه نفت به بازار از جانب کشورهای عضو اوپک پلاس نیز در افزایش بیشتر قیمت نفت تاثیر داشته است.

بانک OCBC در تحلیلی نوشته است که بازگشت تقاضای نفت موجب شگفتی همه شده است و به همین دلیل اوپک پلاس باید پاسخگوی تقاضای نفت باشد.

دو مؤسسه ANZ و ING انتظار دارند که اوپک پلاس در نشست این هفته خود عرضه نفت به بازار از ماه آگوست را 500 هزار بشکه در روز افزایش دهد. آنها همچنین بر این باورند هرگونه افزایش عرضه نفت به بازار کمتر از این مقدار باعث بالا رفتن قیمت‌ها در بازار در بازه زمانی کوتاه‌مدت خواهد شد.

فعالان بازار نفت در سنگاپور نیز می‌گویند با این شرایط قیمت نفت هنوز با اصلاح قیمتی فاصله دارد مگر اینکه اوپک پلاس یک میلیون بشکه عرضه روزانه نفت را افزایش دهد.

از ظطرف دیگر انتظار می‌رود مذاکرات وین بین کشورهای اروپایی و آمریکا با ایران بر سر بازگشت به توافق هسته‌ای طی روزهای آینده از سر گرفته شود و موضوع بازگشت نفت ایران به بازار همچنان از جمله دغدغه‌های فعالان بازار نفت است و احتمالا در نشست این هفته اوپک پلاس مطرح خواهد شد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها