کد خبر 110503

مؤسسه فیچ گزارش داد

مؤسسه فیچ در گزارشی نوشت قیمت سنگ‌آهن در ماه‌های آینده در نتیجه کاهش مصرف آن در قیمت‌های کنونی و بهبود عرضه این محصول در جهان کاهش خواهد یافت.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت سنگ‌آهن در آخرین روز معاملاتی یعنی روز جمعه به دلیل رشد تقاضای این محصول در کارخانجات تولید فولاد و کاهش عرضه با افزایش قیمت مواجه شد.

بر اساس ارزیابی نشریه متال بولتن قیمت سنگ‌آهن عیار 62 درصد در بنادر چین شمالی با رشد 1.4 درصدی در روز جمعه نسبت به پنجشنبه به هر تن 216 دلار و 45 سنت رسید.

همچنین قراردادهای فولاد ضد زنگ برای تحویل ماه آگوست در بورس کالای شانگهای چین نیز با رشد 1.8 درصد به 16 هزار و 750 یوان در هر تن رسید.

مؤسسه فیچ در یادداشتی نوشت قیمت‌ سنگ آهن و فولاد یک بار دیگر در نتیجه رشد تقاضا از جانب کارخانجات فولاد چین و کاهش عرضه این محصول توسط تولیدکنندگان بزرگ با افزایش قیمت روبرو شده است.

این مؤسسه همچنین در ادامه آورده است «با این حال و با توجه به شرایط فوق قیمت سنگ آهن در نتیجه بهبود عرضه این محصول و کاهش مصرف آن در صنایع پایین‌دستی در قیمت‌های کنونی انتظار می‌رود که در ماه‌های آینده (نیمه دوم سال) قیمت سنگ آهن کاهش پیدا کند».

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها