کد خبر 110442

وزیر تجارت اندونزی گفت: دولت این کشور در حال برنامه‌ریزی برای تاسیس یک بانک ملی ذخیره طلا است تا اجازه دهد تا سال ۲۰۲۴ تجارت طلا در داخل این کشور انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمد لطفی، وزیر تجارت اندونزی گفت: دولت این کشور در حال برنامه‌ریزی برای تأسیس یک بانک ملی ذخیره طلا است تا اجازه دهد تا سال ۲۰۲۴ تجارت طلا در داخل این کشور انجام شود.

مقامات اندونزی در حال حاضر در حال رایزنی با مسئولان بانک مرکزی و نمایندگان بخش معدن کاری طلای این کشور هستند.

خبرگزاری بلومبرگ به نقل از آقای لطفی نوشت: صادرات ما باید به کشورهای ترانزیت ارسال شوند چرا که آنها سیستم تجارت طلای بهتری دارند، که این هم به شکل بانک طلا و هم با بورس‌های بهتر از بورس فلزات گران‌بهای ما مشاهده می‌شود.

او ادامه داد: به عنوان یک کشور تولیدکننده طلا چرا ما باید طلای خود را به کشورهای واسطه و ترانزیت بفروشیم.

اندونزی دهمین تولیدکننده بزرگ طلا در جهان است و معدن گراسبرگ در پاپوآ یکی از بزرگترین ذخایر طلای جهان را در خود دارد. اندونزی در اولین و بزرگترین تولیدکننده طلا در بین کشورهای جنوب شرقی آسیا است.

به گفته آقای وزیر، اندونزی مجبور است بیشتر طلای خود را به مراکز تجاری‌ای مانند سنگاپور و استرالیا بفروشد، در خالی که این کشورها خود مصرف‌کننده طلا نیستند.

اندونزی به دنبال این است که این کشورهای ترانزیت را با کشورهای خریدار و مصرف‌کننده اصلی طلا جایگزین کند و برای این کار در حال انجام توافقاتی با شورای همکاری خلیج‌فارس است./مهر

ارسال نظر

تازه ها