کد خبر 110427

دولت روسیه قصد دارد برای کنترل قیمت فلزات اساسی در داخل کشور در نتیجه رشد قیمت های جهانی عوارض صادراتی 15 درصدی معادل 2 میلیارد و 300 میلیون دلاری وضع می‌کند.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، دولت روسیه در راستای کنترل قیمت‌های فلزات اساسی در بازار داخل از جمله محصولات فولادی، نیکل، آلومینیوم و مس قصد دارد از اول ماه اگوست تا انتهای دسامبر سال 2021 عوارض مالیاتی صادراتی 15 درصدی وضع کند.

این تصمیم در خلال جلسه مقامات دولتی روسیه در روز پنجشنبه گرفته شده و احتمالا منجر به افزایش قیمت‌های این محصولات در سایر نقاط جهان خواهد شد.

هدف دولت مسکو از این طرح حمایت صمایع نظامی و ساختمانی خود در خلال افزایش شدید قیمت‌ها در جهان است. معاون نخست‌وزیر در این جلسه اعلام کرد دولت روسیه آمادگی چنین افزایش قیمتی در سطح جهانی در بازار داخل را ندارد.

طبق آمارهای منتشر شده دامنه افزایش قیمت‌ها برای فلزات اساسی در بازار داخلی روسیه بین 60 تا 100 درصد بوده است.

«ماکسیم رشتنیکوف» وزیر اقتصاد روسیه در سخنانی در جلسه روز پنجشنبه عنوان کرد بازه زمانی آگوست تا دسامبر 2021 در حال حاضر انتخاب شده و از طرف دیگر افزایش میزان عوارض صادراتی این محصولات همچنان روی میز قرار دارد. وی همچنین گفت که تلاش دولت این است که از خلال ایجاد سوپرسایکل قیمتی در فلزات اساسی بخشی از سود را دریافت کند.

طبق برآوردهای منتشر شده وضع تعرفه بر محصولات فولادی سودی معادل 1 میلیارد و 600 میلیون دلار و نیز تعرفه بر روی فلزاتی مانند نیکل، آلومینیوم معادل بیش از 500 میلیون دلار درآمد برای دولت خواهد داشت.

معاون نخست وزیر روسیه همچنین در سخنان خود اعلام کرد بر این عقیده است که وضع تعرفه هیچ تاثیری روی میزان صادرات روسیه نخواهد داشت.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها