کد خبر 110391

رفع نگرانی‌های مربوط به بسته مالی زیرساخت‌های آمریکا و همچنین کاهش شدید ذخایر نفت آمریکا برای پنجمین هفته متوالی باعث رشد قیمت نفت در آستانه نشست اوپک پلاس در اواخر هفته آینده شد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت در معاملات امروز به دلیل دریافت سیگنال‌های مثبت در نتیجه رفع نگرانی‌های بسته مالی زیرساخت‌های آمریکا با افزایش قیمت مواجه شد.

اوپک پلاس هفته آینده نشست بعدی خود را برگزار می‌کند و طبق گفته‌های مقامات این نشست قرار است که عرضه نفت به بازارها برای ماه آگوست افزایش پیدا کند. آنها قصد دارند با افزایش عرضه نفت به بازارها از افزایش شدید قیمت نفت در نتیجه رشد دوباره تقاضا جلوگیری کنند.

طبق گزارشی که روسیه اوایل این هفته منتشر کرد قرار است در نشست بعدی اوپک پلاس که اواخر هفته آینده برگزار خواهد شد میزان عرضه نفت به بازارها برای ماه آگوست افزایش پیدا کند.

از ابتدای امسال تاکنون قیمت نفت در نتیجه رشد تقاضا برای این محصول به دلیل رفع تدریجی محدودیت‌ها 40 درصد افزایش یافته است. همچنین عدم افزایش عرضه نفت به بازارها از جانب کشورهای عضو اوپک پلاس از جمله عوامل دیگر رشد قیمت نفت در این بازه زمانی بوده است.

یکی از نشانه‌های افزایش تقاضای نفت کاهش شدید ذخایر نفت آمریکا بوده است.

طبق گزارش وزارت انرژی آمریکا میزان ذخایر نفت آمریکا در یک هفته منتهی به 18 ژوئن 7 میلیون و 600 هزار بشکه کاهش یافته است. این پنجمین هفته متوالی است که ذخایر نفت آمریکا با کاهش روبرو می‌شود که دلیل آن افزایش فعالیت پالایشگاه‌های این کشور برای تولید محصولات متنوع نفتی بوده است. همچنین این میزان افت متوالی ذخایر بیشترین مدت زمان کاهش از ژانویه 2021 تاکنون بوده است.

پنجشنبه هفته گذشته وزیر نفت هند در نشست سالانه اوپک پلاس از افزایش قیمت نفت در بازار ها شکایت داشت و نسبت به رشد بیشتر آن هشدار داد. هند در حال حاضر سومین مصرف کننده نفت در جهان به شمار می‌رود و این سخنان وزیر نفت هند باعث افزایش فشارها به اعضای اوپک پلاس برای افزایش عرضه نفت به بازارها محسوب می‌شود.

قیمت نفت برنت در معاملات امروز جمعه در بازارهای آسیا با رشد نزدیک به 0/1 درصدی به هر بشکه 75 دلار و 61 سنت و نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز با همین میزان رشد با هر بشکه 73 دلار و 36 سنت رسیده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها