کد خبر 110339

طبق گزارش آی‌اچ‌اس مارکیت، فعالیت‌های تجاری منطقه اقتصادی یورو در ماه جاری با سریع‌ترین رشد در ۱۵ سال اخیر روبرو شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، داده‌های جدید نشان می‌دهد فعالیت‌های تجاری منطقه اقتصادی یورو در ماه جاری با سریع‌ترین رشد در ۱۵ سال اخیر روبرو شده است.

با شتاب گرفتن فعالیت‌های مربوط به واکسیناسیون گسترده در منطقه اقتصادی یورو با ۱۹ کشور، اخیراً گام‌های مختلفی برای بازگشایی کسب‌وکارها و شرکت‌ها برداشته شده است. برای نمونه در فرانسه قانون ماسک اجباری و قرنطینه شبانه برداشته شد. ایتالیایی‌ها دوباره می‌توانند با بازگشایی رستوران‌های و کافی‌شاپ‌های سرپوشیده، در کنار پیش‌خوان و به شکل مرسوم قهوه خود را میل کنند.

شاخص ترکیبی (تولید و خدمات) مدیران خرید آی‌اچ‌اس مارکیت (پی‌ام‌آی) منطقه یورو از ۵۷.۱ واحد در ماه می به ۵۹.۲ واحد در ماه ژوئن رسید. اعداد بالاتر از ۵۰ واحد این شاخص نشان‌دهنده رشد فعالیت‌های اقتصادی است و هرچه فاصله این اعداد با رقم ۵۰ واحد بیشتر باشد سرعت رشد فعالیت‌ها بیشتر است.

طبق گزارش آی‌اچ‌اس مارکیت، این بالاترین رقم این شاخص در ۱۸۰ ماه یا ۱۵ سال گذشته است.

اقتصاددان ارشد آی‌اچ‌اس مارکیت، کریس ویلیامسون، می‌گوید: نشانه‌های بسیار امیدبخشی دیده می‌شود که ریکاوری اقتصادی در حال شتاب گرفتن است./مهر

ارسال نظر

تازه ها