کد خبر 110014

برای اولین بار از آغاز همه‌گیری کرونا، منابع ذخیره‌سازی خالی شده و برای اجاره دادن در کوشینگ اوکلاهاما یعنی مرکز توزیع نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ارائه می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، ذخایر نفتی که در سال گذشته میلادی به خاطر محدودیت‌های ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا و زمین‌گیر شدن هواپیماها پر شده بودند، در آمریکا خالی می‌شوند. این جدیدترین نشانه افزایش تقاضا در بزرگترین کشور مصرف کننده نفت است.

 برای اولین بار از آغاز همه‌گیری کرونا، منابع ذخیره‌سازی خالی شده و برای اجاره دادن در کوشینگ اوکلاهاما یعنی مرکز توزیع نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا  ارائه می‌شوند. حداقل 1.4 میلیون بشکه ذخایر نفتی از ابتدای جولای برای اجاره دادن آماده هستند. هزینه اجاره آنها برای هر بشکه 12 سنت است در حالی که این رقم در سال گذشته یعنی زمان محدود بودن منابع ذخیره‌سازی، حداقل 60 سنت در هر بشکه بود.

 با نزدیک شدن تابستان و برداشته شدن محدودیت‌های کرونایی، سفرهای زمینی و هوایی آمریکایی‌ها آغاز شده است و پالایشگاه‌های نفت فعالیت خود را برای تامین افزایش تقاضا بالا برده‌اند. کالیفرنیا، پرجمعیت‌ترین ایالت آمریکا اقتصاد خود را بازگشایی کرده و نیویورک بیشتر محدودیت‌های خود را برداشته است.

 تاجران نفت در سال گذشته میلادی حجم بالایی از نفت خام مازاد خود را در نفتکش‌ها بر روی دریا ذخیره می‌کردند و تولیدکنندگان آمریکا حتی مجبور شدند به مشتریانشان برای بردن نفت پول پرداخت کنند.

 در این بین، تولیدکنندگان نفت شین آمریکا همچنان به تعهد خود برای تمرکز بر سود سرمایه‌گذاران به جای افزایش عرضه پایبند هستند. تولید آمریکا 15 درصد کمتر از اوج آن در سال گذشته میلادی است بنابراین عرضه نفت به مراکز ذخیره‌سازی محدود است. بنابراین تاجران به سرعت ذخایر خود را خالی می‌کنند تا نفت مورد نیاز پالایشگاه‌ها را تامین کنند.

 خالی شدن ذخایر نفتی در ماه‌های آینده تشدید می‌شود چون طبق پیش‌بینی آژانس بین المللی انرژی، تقاضای جهانی برای نفت در اواخر سال آینده میلادی به سطح قبل از بحران کرونا باز می‌گردد./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها